0
3
3

Magiczny Giroud dał Chelsea finał Pucharu Anglii. Duży błąd Bednarka

To Chelsea zmierzy się w finale Pucharu Anglii z Manchesterem United. W niedzielnym półfinale była zdecydowanie lepsza i pokonała na Wembley Southampton 2:0. 78 minut w zespole gości rozegrał Jan Bednarek.
Olivier Giroud (fot. Getty)

Innowator Wenger. Wprowadził piłkę na wyższy poziom

BOHATER
Olivier Giroud w rozgrywkach Pucharu Anglii prezentuje się znakomicie. W niedzielę zagrał w nim po raz 26 i zdobył piętnastą bramkę (ma też na koncie siedem asyst). Od początku stwarzał duże zagrożenie pod bramką Alexa McCarthy'ego, a sposób, w jaki go pokonał, musi robić wrażenie na każdym.

JAK PADŁY BRAMKI?
46' Niesamowita akcja Oliviera Giroud, który ograł w polu karnym na kilku metrach trzech obrońców i bramkarza i umieścił piłkę w siatce.
82' Wesley Hoedt dał się przepchnąć w polu karnym Alvaro Moracie, który strzałem głową rozstrzygnął kwestię awansu do finału.

Jan Bednarek blokuje strzał Edena Hazarda (Fot. Getty)

JAK MOGŁY PAŚĆ?
7' Szybki kontratak Chelsea, Willian dostał piłkę przed polem karnym i pięknie uderzył. Minimalnie za wysoko, bo trafił tylko w poprzeczkę.
25' Pierwsza groźniejsza akcja Southampton, którą wykończył strzałem z piętnastu metrów Mario Lemina. Wilfredo Caballero nie mógł nie złapać piłki.
39' Bardzo dobra szansa Giroud, który ekwilibrystycznie przyjął piłkę w polu karnym i strzelił z powietrza, tuż obok słupka.
48' Kontratak Chelsea wykończył ładnym strzałem z czternastego metra Eden Hazard. Piłka poleciała tuż obok słupka.
54' Znakomite przepuszczenie piłki przez Charliego Austina, Shane Long wyszedł sam na sam z Caballero, ale fatalnie przyjął i nawet nie oddał strzału.
72' Bardzo mocny strzał z dystansu Nathana Redmonda i choć piłka leciała w środek bramki, Caballero z najwyższym trudem odbił ją w dziwny sposób.
74' Bardzo kontrowersyjna sytuacja. Caballero wpadł z piłką do bramki, ale gol nie został uznany, bo zdaniem sędziego Martina Atkinsona faulował go Austin. Trudno jednak dopatrzyć się w tej sytuacji przewinienia.
84' Cios za cios. Najpierw Austin po wślizgu trafił w słupek, po chwili z drugiej strony strzał Moraty tuż przed linią bramkową zatrzymał Hoedt.

JAK ZAGRAŁ BEDNAREK?
Polak przez pierwsze 45 minut prezentował się właściwie bezbłędnie. Dobrze się ustawiał, nie dawał się ogrywać i nieźle wyprowadzał piłkę. Tuż po zmianie stron pozwolił jednak Hazardowi na przyjęcie długiego podania przed polem karnym. Belg natychmiast odegrał do Giroud, który dał Chelsea prowadzenie. W 78. minucie Bednarka zmienił Manolo Gabbiadini. Ocena SPORT.TVP.PL: 5.