0
3
3

Fabiański bez szans. Man City rozbił Swansea

Pewni już zdobycia mistrzostwa Anglii piłkarze Manchesteru City pokonali na własnym stadionie Swansea City 5:0. Bramki Łabędzi strzegł Łukasz Fabiański, ale przy straconych golach praktycznie nie miał szans na skuteczne interwencje.
Łukasz Fabiański (fot. Getty)

Magiczny Giroud dał Chelsea finał Pucharu Anglii. Błąd Bednarka

Już w 12. minucie prowadzenie gospodarzom dał David Silva, a w 16. podwyższył Raheem Sterling. Kolejne bramki kibice oglądali po przerwie. Najpierw pięknym strzałem z dystansu popisał się Kevin de Bruyne.

(fot. Getty) W 64. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Gabriel Jesus, który trafił w słupek. Skuteczną dobitka popisał się jednak Bernardo Silva. Jesus zrehabilitował się tuż przed końcem meczu ustalając jego wynik.

Swansea w tabeli jest 17., a nad strefą spadkową ma cztery punkty przewagi. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki.

W innym niedzielnym meczu w derbach Londynu Arsenal pokonał u siebie West Ham United 4:1. Wszystkie bramki padły po przerwie. Na gola Macho Monreala dla "Kanonierów" zdołał odpowiedzieć Marko Arnautović, ale w końcówce na listę strzelców wpisali się jeszcze Aaron Ramsay i dwukrotnie Alexandre Lacazette.