1:0 0:2 0:1
22.04.2018, 19:30
B-World Cup Grp. A, 2018, 1. kolejka

MŚ Dywizji 1A: prowadzenie na nic. Polacy ulegli faworytom

Hokejowa reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu rozgrywanych w Budapeszcie mistrzostw świata Dywizji 1A dzielnie walczyła z Włochami, ale ostatecznie poniosła porażkę 1:3. O wyniku zadecydowała druga tercja, w której biało-czerwoni stracili dwie bramki.
MŚ Dywizji 1A, Polska – Włochy (skrót)
Mikołaj Łopuski i Luca Zanatta (FOT. PAP/EPA)

Kazachowie rozprawili się z Węgrami w trzeciej tercji

Zdecydowanym faworytem meczu byli Włosi, którzy od lat balansują między Dywizją 1A, a Elitą. W tym roku znów ich celem jest wywalczenie promocji do rozgrywek najwyższego szczebla, Polacy raczej będą bronić się przed spadkiem, tymczasem to zespół Teda Nolana objął prowadzenie.

W 6. minucie krążek przypadkowo trafił w okolicach linii środkowej do Krzysztofa Zapały. Ten uciekł Thomasowi Larkinowi i zmylił Marco de Filippo – przerzucił sobie "gumę" na forhend i kapitalnie wrzucił mu ją pod poprzeczkę.

MŚ Dywizji 1A, Polska – Włochy 1:0: piękna bramka Zapały

Włosi dziesięć minut później mogli doprowadzić do wyrównania. Grali w przewadze i po jednym z kontrataków mieli sytuację sam na sam. Górą był jednak John Murray, który od początku prezentował się świetnie i w pierwszej tercji obronił 13 strzałów.

W drugiej tercji to Polacy nie wykorzystali sytuacji, w której na ławce kar wylądował Armin Helfer. Najpierw de Filippo obronił strzał Pawła Droni, a później w jeszcze lepszym stylu dobitkę Tomasza Malasińskiego.

To zemściło się na biało-czerwonych już po chwili. W dużym zamieszaniu pod bramką Murraya Raphael Andergassen dograł do Giulio Scandelli, a ten wyrównał.

MŚ Dywizji 1A, Polska – Włochy 1:1: gol Scandelii

W końcówce tej części doszło do niecodziennej sytuacji. W drzwiach do boksu Polaków zepsuł się zawias, a że konieczne było wymienienie go na nowy, zawodnicy obu zespołów powędrowali do szatni.

Po długiej przerwie wrócili dograć cztery minuty drugiej tercji i niestety Włosi zdążyli strzelić w tym czasie gola. Grali w przewadze, gdy na ławce kar wylądował Krystian Dziubiński, założyli zamek i Helfer popisał się świetnym uderzeniem spod niebieskiej.

MŚ Dywizji 1A, Polska – Włochy 1:2: gol Helfera

Ze względu na wymuszoną wcześniej przerwę ostatnia tercja rozpoczęła się tuż po drugiej. Polacy do końca próbowali odrobić stratę, w końcówce grali szóstką w polu. Nie udało im się zamknąć rywala, a po kontrze Ivan Deluca trafił na 3:1 (trzecia asysta Andergassena!).

W poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią (transmisja od godz. 15:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej). Włosi zagrają z gospodarzami (transmisja od godz. 19:25 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej).