MŚ w hokeju: Polska – Słowenia w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

W poniedziałek w Budapeszcie Polacy w swoim drugim meczu w mistrzostwach świata dywizji 1A w hokeju na lodzie zagrają ze Słowenią. Obie drużyny rozpoczęły turniej od porażek 1:3. Biało-czerwoni ulegli Włochom, a Słoweńcy niespodziewanie Brytyjczykom. Transmisja od godz. 15:50 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Marcin Kolusz (fot. PAP/EPA)

MŚ dywizji 1A: prowadzenie na nic. Polacy ulegli faworytom

Słowenia to spadkowicz z elity i uczestnik lutowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Przed rozpoczęciem mistrzostw uważana była za jej najmocniejszą drużynę.

W meczu z Wielką Brytanią, która dla odmiany jest beniaminkiem, zaliczyła jednak falstart. W niedzielę Słoweńcy oddali aż 35 strzałów, ale z gola cieszyli się tylko raz. Ich rywale natomiast z 15 uderzeń popisali się trzema celnymi.

Odpadł zawias od drzwi, więc... zeszli wcześniej na przerwę Zawodnicy trenera Teda Nolana natomiast byli wyraźnie słabsi od Włochów. Choć od szóstej minucie niespodziewanie prowadzili po bramce Krzysztofa Zapały, to później na lodowisku dominowali z Półwyspu Apenińskiego.

– Graliśmy ok, cała drużyna. Ale kilku chłopaków nie rywalizowało wystarczająco ostro i ta różnica przesądziła. Popełniliśmy też kilka pomyłek. Ten pierwszy gol (dla Włoch) w ogóle nie powinien był paść, ale chłopcy opuścili strefę, zaniedbując obronę. Potrzebujemy wysiłku całej drużyny – zaznaczył Nolan.

W kolejnych dniach Polska kolejno zagra jeszcze z Wielką Brytanią, Węgrami i Kazachstanem. W elicie biało-czerwoni po raz ostatni rywalizowali w 2002 roku. Awans do niej wywalczą dwie najlepsze drużyny, a najsłabsza spadnie do Dywizji 1B.