tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ewa Piątkowska poznała nazwisko rywalki w mistrzowskiej walce

Szwedka Maria Lindberg (16-3-2, 9 KO) będzie rywalką Ewy Piątkowskiej (10-1, 4 KO) 25 maja podczas gali na stadionie PGE Narodowym. Stawką dziesięciorundowego pojedynku pas mistrzyni świata WBC w kategorii superpółśredniej.
EWA PIĄTKOWSKA (P) (FOT. PAP)

Sulęcki odleciał do Nowego Jorku. Walka z Jacobsem zbliża się wielkimi krokami!

Pochodząca z Malmo Skandynawka ostatni raz boksowała w marcu, stopując w czwartej rundzie Lelę Terashvili. Dwukrotnie rywalizowała o światowe tytuły, przegrywając na punkty z niemiecką gwiazdą, Christiną Hammer. W rankingu WBC zajmuje 5. miejsce.

Z kolei dla Piątkowskiej będzie to powrót na ring po 18 miesiącach przerwy. W 2016 roku sięgnęła po wakujący pas World Boxing Council w kategorii super półśredniej. "Zielone" trofeum będzie stawką tej potyczki.

Narodowa Gala Boksu to projekt współorganizowany przez Marcina Najmana, który również jako zawodnik wystąpi na tej imprezie. W karcie walk zobaczymy m.in. Artura Szpilkę z Dominikiem Guinnem, Izu Ugonoha z Fredem Kassim, Mariusza Wacha z Erikiem Moliną, trzecie starcie Norberta Dąbrowskiego z Robertem Talarkiem i konfrontację Rafała Jackiewicza z Robertem Świerzbińskim.


Jagiełło: po takiej walce trudno zasnąć

podobne informacje

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej