tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM piłkarzy ręcznych: Dujshebaev w siódemce kolejki

Alex Dujshebaev znalazł się w najlepszej siódemce pierwszych spotkań ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wyrózniono także dwóch innych zawodników PGE VIVE Kielce: Deana Bombaca i Sławomira Szmala.
Alex Dujshebaev (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym kielczanie przegrali we własnej hali z Paris Saint-Germain 28:34. Dujshebaev był najlepszym i najskuteczniejszym (siedem bramek) zawodnikiem VIVE w tym meczu. Niestety dobry występ hiszpański rozgrywający przypłacił zdrowiem. Podczas jednej z akcji Hiszpan ucierpiał po starciu z Nikolą Karabaticem. W sobotę wieczorem, kilka godzin po zakończeniu spotkania Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain zawodnik został odwieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Występ Dujshebaeva w rewanżowym pojedynku z mistrzem Francji stanął pod dużym znakiem zapytania.

Oprócz hiszpańskiego rozgrywającego do siódemki kolejki trafili wyłącznie zawodnicy grający w klubach francuskich. Wśród nich jest dwóch szczypiornistów PSG – Mikkel Hansen i Nikola Karabatic.

Najładniejszym golem tej kolejki uznano bramkę Deana Bombaca. Słoweński rozgrywający w dziewiątej minucie sobotniej konfrontacji po indywidualnej akcji został zatrzymany przez Henrika Mollgarda. Stojąc tyłem do bramki oddał rzut, zupełnie zaskakując Thierry Omeyera.

Wśród pięciu najefektowniejszych obron kolejki znalazła się także parada Sławomira Szmala. "Kasa" w 42. min tego spotkania obronił rzut Jespera Nielsena, wzbudzając zachwyt kibiców zgromadzonych w Hali Legionów.

Najlepsza siódemka pierwszych spotkań ćwierćfinałowych LM:
Bramkarz – Vincent Gerard (Montpellier)
Lewoskrzydłowy: Dominik Klein (HBC Nantes)
Lewy rozgrywający: Mikkel Hansen (PSG)
Środkowy rozgrywający: Nikola Karabatic (PSG)
Prawy rozgrywający: Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce)
Prawoskrzydłowy: David Balanger Romeu (HBC Nantes)
Obrotowy: Ludovic Fabregas (Montpellier)

podobne informacje

Kamil Syprzak: przeżyłem szok. To był trudny rok, nie było mi łatwo [WYWIAD]

Zaskakujący transfer Polaka. Paweł Paczkowski z PGE VIVE zagra w Veszprem

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: EHF nie odpuszcza VIVE. Kolejna kara mistrzów Polski

LM piłkarzy ręcznych: EHF obniżyła kary dla polskich klubów