tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Eksperci, analizy i wielki boks. Szczegóły transmisji walki Sulęcki - Jacobs

Znakomici eksperci, dogłębne analizy i elektryzujące walki – w sobotnią noc (28/29 kwietnia) w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji transmisja z wielkiej gali boksu zawodowego. W głównym pojedynku wieczoru w Nowym Jorku Maciej Sulęcki zmierzy się z byłym mistrzem świata Danielem Jacobsem. Przedstawiamy szczegóły transmisji.
Maciej Sulęcki, Daniel Jacobs, Barclays Center (Getty Images)

Łapin o starciu Sulęckiego z Jacobsem: wielka walka dla polskiego boksu

Sulęcki: przyjechałem do Nowego Jorku po to, żeby wygrać Główną atrakcją wieczoru amerykańsko-polskie starcie z udziałem Sulęckiego i Jacobsa. Zwycięzca stanie się obowiązkowym pretendentem federacji WBA, której czempionem pozostaje Giennadij Gołowkin.

Zdaje sobie sprawę, że to jest dla mnie wielka szansa, która może zmienić całe moje zawodowe i osobiste życie. Natomiast nie chcę narzucać presji. Z Jacobsem można wygrać, wychodzę na wojnę. Chcę pójść śladami Andrzeja Gołoty, który po spektakularnych wojnach z Riddickiem Bowe'em stał się gwiazdą. Jednak u mnie będzie szczęśliwe zakończenie – komentuje Sulęcki.

Sulęcki będzie się bił, ma duże umiejętności i jest zdeterminowany, co czyni go niebezpiecznym. Muszę wznieść się na wyżyny, żeby nie zrujnować planów zapanowania w kategorii średniej – ripostuje "Cudotwórca".

"To największa walka polskiego pięściarza w tym roku" W królewskiej kategorii wagowej starający się o bój z Anthonym Joshuą, wysoko notowany w rankingach Jarrell Miller podejmie zaprawionego w bojach Francuza Johanna Duhaupasa w konfrontacji zaplanowanej na 12. odsłon. "Big Baby" w swoim stylu prowokuje oponenta.

Przyjdźcie na walkę i zobaczcie, jak usmażę tę francuską żabę! Najpierw rozprawię się z nim, a potem ośmieszę Joshuę, który uważa się za najlepszego boksera na świecie – opowiadał.

Ewa Piątkowska: Sulęcki niedoceniany? Tym lepiej dla niego! W akcji zobaczymy również ikonę kobiecego boksu, wspaniałą Irlandkę Katie Taylor. Pięciokrotna mistrzyni świata amatorów i złota medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie spotka na swojej drodze Argentynkę Victorię Noelię Bustos. Panie powalczą o pasy WBA i IBF w kategorii lekkiej.

Jeżeli z jakichś powodów nie jesteście zwolennikami kobiecego boksu, to zapewniam was, że po obejrzeniu tej konfrontacji zmienicie zdanie i będziecie z wypiekami na twarzy obserwować dalszy rozwój kariery Taylor – zapowiedział promotor imprezy, Eddie Hearn.

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI:
godziny: od 01:00 (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja), od 03:45 (TVP1)
prowadzący studio: Piotr Sobczyński
goście w studio: Ewa Piątkowska, Artur Szpilka, Krzysztof Głowacki
komentatorzy: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło

Szpilka: 28 kwietnia Sulęcki wystrzeli z formą
Izu Ugonoh: Maciek zaczyna łapać świeżość
Sulęcki: przyjechałem do Nowego Jorku po to, żeby wygrać
Przygotowania Macieja Sulęckiego z perspektywy... Andrzeja Gmitruka

podobne informacje

Joshua znokautowany przez... kibiców. "Ona jest niesamowita!"

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej