tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czerkawski: o meczu ze Słowenią trzeba szybko zapomnieć

Polska pokonała Słowenię 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) i nadal liczy się w walce o awans od Elity hokejowych mistrzostw świata. – Przed nami dzień przerwy i on nam się przyda. Będzie szansa przegrupować siły – przyznał Mariusz Czerkawski w rozmowie z Aleksandrem Rojem, dziennikarzem TVP Sport.
Mariusz Czerkawski: nasz cel stał się namacalny
Damian Kapica i Mariusz Czerkawski (fot. PAP/EPA/TVP)

MŚ DYWIZJI 1A – SPRAWDŹ PLAN TRANSMISJI

O meczu ze Słowenią:
– Przed MŚ liczyliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Z Włochami się nie udało, ale ze Słowenią już tak. Słowenia nie gra najlepszego turnieju, ale rozegraliśmy niezły mecz, świetnie bronił Odrobny, byliśmy skuteczni, świetnie karny wykorzystał Kolusz. Szczęście też było po naszej stronie, złapaliśmy sporo kar, a rywale kilka razy obili słupki.

O tym, czy to Polska zagrała lepiej, czy Słowenia jest słabsza na tych MŚ:
– Nie jest to drużyna, do której się przyzwyczailiśmy – z Elity z jakiegoś powodu spadli, ale na igrzyskach wyglądali dobrze. Mają problemy z wykańczaniem sytuacji i z grą w przewadze. Gra się jednak tak, jak przeciwnik pozwala – nasza reprezentacja zaprezentowała się solidnie, wykorzystała swoje szanse.

O tym, czy Polska może grać jeszcze lepiej:

– Wygrana ze Słowenią nie może sprawić, że się wyluzujemy. Wręcz przeciwnie, po dniu przerwy musimy pokonać Brytyjczyków, potem gospodarzy Węgrów, a w sobotę Kazachów. Każdy następny mecz będzie bardzo ciężki. Z wygranej ze Słowenią trzeba wyciągnąć wnioski i szybko o nim zapomnieć.

O szansach na awans do Elity:
– Po wygranej nad Słowenią cel, który był przed turniejem marzeniem, stał się namacalny. O awansie możemy jednak zacząć myśleć dopiero przy zwycięstwie w każdym kolejnym meczu.

MŚ Dywizji 1A: Słowenia – Polska (skrót)

podobne informacje

Polscy hokeiści wysoko wygrali z Ukrainą

Afera w kadrze hokeistów. PZHL: jesteśmy otwarci na rozmowy, nie na ultimatum

Kłopoty zdrowotne hokejowej legendy

Valtonen na ratunek. Hokeiści mają nowego trenera