Szalony mecz Uli Radwańskiej. Zmarnowała 16 piłek setowych

Nietypowy przebieg miało finałowe spotkanie turnieju ITF w Obidos (pula nagród 25 tys. dolarów) pomiędzy Urszulą Radwańską a Katie Boulter. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w niedzielę, ale na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Polka przegrała 6:4, 3:6, 3:6, a jeden z gemów trwał 30 minut. To ewenement w światowym tenisie. Bardzo często po takim czasie zakończony jest cały... set.
Urszula Radwańska (fot. Getty)

Na treningach nie odstawał od Pouille'a. Hurkacz chce spełniać marzenia

Nietypowy gem miał miejsce pod koniec pierwszego seta. Radwańska prowadziła 5:1, ale powoli zaczęła tracić kontrolę nad meczem. Boulter doprowadziła do stanu 3:5. Dziewiąty gem trwał 30 minut i krakowianka dała się w nim przełamać. Wcześniej jednak zmarnowała aż 15 piłek setowych. Zawodniczki rozegrały 42 punkty. Jak to jednak w tenisie kobiecym bywa, rywalka zrewanżowała się kilka minut później, oddając gema Polce.

"To czyste szaleństwo" – komentowali internauci na Twitterze. Pierwszy set zakończony zwycięstwem Radwańskiej 6:4 trwał 88 minut. Tenisistka wykorzystała dopiero osiemnastego setbola.

Kolejne dwie partie padły jednak łupem Boulter. Radwańska miała w nogach kilka wyczerpujących spotkań. W trakcie drugiego seta poprosiła o przerwę medyczną. Po trwającym trzy godziny i 23 minuty pojedynku cieszyć mogła się Brytyjka.

Radwańska zaliczy turniej w Obidos do udanych. Dzięki grze w finale uda się jej awansować w okolice 415. miejsca w światowym rankingu. 27-latka mogła zagrać w imprezie dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów.

Polka nie opuszcza Portugalii i Obidos. W tym tygodniu zagra w kolejnym turnieju na tych samych kortach. W pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z siódemką.... Katarzynę Piter. W imprezie wystąpi też inna z biało-czerwonych – Katarzyna Kawa.

Hubert Hurkacz: Shapovalov pokazał mi, jak spełniać marzenia
Synówka: porażka buduje relację zawodnika z trenerem
Mirosław Skrzypczyński: Radwańska zagra na Stadionie Narodowym