NHL: siódmy mecz dla Bruins. Boston w półfinale

Hokeiści Boston Bruins pokonali u siebie Toronto Maple Leafs 7:4 w siódmym meczu pierwszej rundy play-off NHL i zwyciężyli 4-3 w rywalizacji. W półfinale Konferencji Wschodniej zmierzą się z zawodnikami Tampa Bay Lightning. Transmisje meczów NHL w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
David Pastrnak (fot. Getty Images)

Już pierwsza tercja przyniosła wielkie emocje. W 30. sekundzie Sean Kuraly powędrował na ławkę kar, a goście wykorzystali grę w przewadze – trafił Patrick Marleau.

Niespełna trzy minuty później, również po grze w przewadze, wyrównał Jake Debrusk. Remis nie utrzymywał się długu, bo po kilku akcjach gracze z Toronto znów byli na prowadzeniu, a drogę do bramki ponownie znalazł Marleau. Tę część wygrali jednak gospodarze, którzy trafili jeszcze dwukrotnie – gole strzelili Danton Heinen i Patrice Bergeron.

Druga tercja należało do Toronto. Dzięki bramkom Travisa Dermotta i Kasperiego Kapanena znów wyszli na prowadzenie (4:3). Warto zaznaczyć, że Fin zdobył bramkę, gdy jego zespół grał w osłabieniu.

Ostatnia tercja była już popisem gospodarzy, którzy wygrali tę część 4:0. Torey Krug wyrównał, Debrusk dał prowadzenie, a David Pastrnak dobił rywali. Brad Marchand zdobył bramkę, gdy przeciwnicy ściągnęli już bramkarza.