tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Z Węgrami o utrzymanie. "Postaramy się wygrzebać"

W czwartek w Budapeszcie Polacy zagrają z Węgrami w czwartym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Zwycięzca tego meczu będzie niemal pewny utrzymania się na drugim poziomie. Transmisja od godz. 18:50 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Jakub Witecki (Fot. PAP/EPA)

MŚ ELITY – SPRAWDŹ PLAN TRANSMISJI

Biało-czerwoni zaczęli turniej od porażki z Włochami 1:3, a następnie pokonali Słowenię 4:2. W środę natomiast ulegli Wielkiej Brytanii 3:5 i zamiast walczyć o awans do elity, muszą skupić się na rywalizacji o utrzymanie.

Dziubiński: biorę to na siebie, przepraszam wszystkich Szkoda zwłaszcza spotkania z Brytyjczykami, w którym biało-czerwonym zdecydowanie nie wyszła trzecia tercja – przegrali tę część 0:3. – Miałem kluczową sytuację na 4:2, nie trafiłem, a potem złapałem jeszcze karę i to nas podłamało. Biorę to na siebie i przepraszam wszystkich – powiedział Krystian Dziubiński w rozmowie z Olgą Rybicką.

Biało-czerwonym do końca MŚ dywizji 1A pozostały dwa mecze – z Węgrami i z Kazachstanem w sobotę (godz. 12:30). –Mamy taki charakter, że będziemy walczyć dalej. Mamy jeszcze dwa mecze i postaramy się jakoś wygrzebać – dodał Dziubiński.

Krzysztof Zapała: możemy mieć pretensje do siebie Polacy mają dobre wspomnienia z zeszłego roku – podczas turnieju tej samej rangi pokonali Węgrów 2:0. W tegorocznych mistrzostwach Madziarowie również mają na koncie tylko jedno zwycięstwo – nad Włochami 3:2. Przegrali natomiast z Kazachstanem 0:3 i Słowenią 1:4.

Nasza sytuacja się skomplikowała, ale każdy z każdym może wygrać. Myślę, że z Węgrami stworzymy świetne widowisko – zapowiedział Krzysztof Zapała.

W Elicie biało-czerwoni po raz ostatni rywalizowali w 2002 roku. Awans do niej wywalczą dwie najlepsze ekipy, a najsłabsza spadnie do Dywizji 1B.

MŚ Dywizji 1A: W. Brytania – Polska (skrót)
MŚ Dywizji 1A, Polska – Włochy (skrót)
MŚ Dywizji 1A: Słowenia – Polska (skrót)

podobne informacje

Polscy hokeiści wysoko wygrali z Ukrainą

Afera w kadrze hokeistów. PZHL: jesteśmy otwarci na rozmowy, nie na ultimatum

Kłopoty zdrowotne hokejowej legendy

Valtonen na ratunek. Hokeiści mają nowego trenera