tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Barcelona: Kubot odpadł w ćwierćfinale debla

Najwyżej rozstawieni Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo odpadli w ćwierćfinale debla w turnieju ATP na kortach ziemnych w Barcelonie. W 2. rundzie przegrali z Pakistańczykiem Aisam-Ul-Haqiem Qureshim i Holendrem Jean-Julienem Rojerem 5:7, 6:3, 5-10.
Łukasz Kubot i Marcelo Melo (fot. Getty Images)

Na otwarcie Kubot i Melo pokonali Rosjanina Karena Chaczanowa i Argentyńczyka Diego Schwartzmana 6:3, 6:0. Polak i Brazylijczyk to triumfatorzy ubiegłorocznego Wimbledonu i liderzy rankingu deblistów, ale ostatnie starty nie są dla nich udane. Na początku tego roku zwyciężyli w Sydney, ale potem już ani razu nie dotarli nawet do półfinału.

Przed turniejem w Barcelonie wygrany wspólnie mecz zanotowali poprzednio w drugiej połowie lutego. Później w trzech kolejnych startach musieli uznać wyższość przeciwników już w pierwszym spotkaniu (w Monte Carlo na otwarcie mieli tzw. wolny los).

W dwóch spotkaniach w jednej imprezie zwycięstwo odnieśli ostatnio w wielkoszlemowym Australian Open w drugiej połowie stycznia. Kubot był jedynym Polakiem, który brał udział w tegorocznej edycji turnieju w Barcelonie (pula nagród 2,5 mln euro).

podobne informacje

Australian Open: Świątek i Kubot kontra Rosolska w 1. rundzie miksta

Australian Open: kulisy polskiego duetu Iga Świątek – Łukasz Kubot

Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot z "dziką kartą" w turnieju miksta

Australian Open: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy debla