tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

TVP domem polskiego sportu. "Skoki zajęły królewskie miejsce"

Widzowie TVP po raz kolejny będą mogli emocjonować się rywalizacją w sportach zimowych. Telewizja Polska na zasadzie sublicencji pozyskała prawa do transmisji z najważniejszych zawodów w skokach i biegach narciarskich. – Do końca życia wypominałbym sobie, gdyby się to nie udało – powiedział na konferencji prasowej Jacek Kurski.
(fot. Getty/PAP)

Telewizja Polska z pakietem praw do skoków narciarskich

Prezes Telewizji Polskiej przyznał, że o prawa do transmisji z roku na rok jest trudniej, ze względu na coraz większą konkurencję wśród nadawców oraz kwestie finansowe.

– Nie ma telewizji publicznej, bez wielkiego sportu. Można powiedzieć "co to za święto, przecież już to mieliście". Rynek jednak się zmienia, prawa do transmisji są coraz droższe. Skoki narciarskie to część polskiej tożsamości i element nowoczesnego patriotyzmu. Do końca życia wypominałbym sobie, gdyby nie udało się uzyskać tych praw – przyznał.

Niespodzianką dla kibiców ma być przede wszystkim cykl Letniej Grand Prix, który od 2019 do 2021 roku pokazywany będzie w całości w TVP. – Nie ma skoków narciarskich bez Telewizji Polskiej, a my nie możemy istnieć bez takiej "lokomotywy" jak skoki. To po piłce nożnej najważniejsza dyscyplina dla Polaków – stwierdził szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Jacek Kurski (fot. PAP/Leszek Szymański) Transmisje z zawodów na igielicie to nie jedyna nowość, która pojawi się w najbliższych sezonach. – Do tej pory nie mogliśmy pokazywać powtórek konkursów, skoków nie było też w TVP Info. Teraz to się zmieni, te nowe prawa są dużo lepsze także ze względu na wygodę kibiców. Skoki w koronie sportów, które mamy w TVP zajęły swoje należyte, królewskie miejsce – dodał Jacek Kurski.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner zapewnił, że fani skoków nie powinni obawiać się o brak sukcesów w kolejnych latach. – Zainteresowanie każdą dyscypliną jest zależne od poziomu sportowego, ale o to jesteśmy spokojni. Mamy trzon reprezentacji, którzy jeszcze przez jakiś czas będą rywalizować w czołówce, ale już za nimi tworzy się grupa pościgowa, która będzie walczyć o miejsce w tym zespole. Skoki pod względem sportowym na pewno nie zawiodą – zapowiedział.

Nieco ostrożniejszy w swoich zapowiedziach był natomiast Adam Małysz: – Zrobimy wszystko, żeby nie zawieść kibiców, którzy będą oglądać zawody w skokach narciarskich na antenach Telewizji Polskiej. Świat nie śpi, więc nie możemy być spokojni o wyniki w kolejnych latach. Robimy jednak co w naszej mocy, pracujemy nad każdym szczegółem.

Konferencja prasowa prezesa TVP w sprawie pozyskania nowych praw sportowych

podobne informacje

Plan transmisji z mistrzostw świata w Seefeld [skoki, biegi narciarskie na żywo, online]

Ryoyu Kobayashi lepszy od... kilku krajów. Niesamowite liczby Japończyka

Wielki jubileusz Kamila Stocha! 300 konkursów w Pucharze Świata

Predazzo: dobre skoki Polaków. Sensacja w kwalifikacjach!