tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

To już przesądzone. Portugalczyk trafi z Wisły do Barcelony

Już od kilku miesięcy wiadomo było, że Wisła Płock latem straci portugalskiego rozgrywającego Gilberto Duarte. W czwartek portal Handball-Planet.com poinformował, że jego nowym klubem będzie FC Barcelona.
Gilberto Duarte (fot. PGNiG Superliga)

Wybrzeże i Energa MKS wygrały baraże o grę w play-offach

Kontrakt Duarte z płocczanami obowiązywał do czerwca 2019 roku i jeszcze pół roku temu 28-latek zapowiadał, że będzie chciał go wypełnić. W lutym zmienił jednak zdanie, na co pozwala mu zapis w umowie.

Zgodnie z nim Portugalczyk może opuścić klub w lipcu. – Gil stwierdził, że nie czuje się w Polsce zbyt komfortowo i postanowił spróbować swoich sił gdzie indziej – wyjaśniał dyrektor Wisły, Michał Zołoteńko.

Teraz już wiadomo, że Duarte po dwóch latach gry w Płocki trafi do Barcelony, z którą podpisał roczną umowę. Ma tam zastąpić Tunezyjczyka Waela Jallouza, który straci miejsce w zespole.

Mierzący 197 cm rozgrywający Duarte w tym sezonie Ligi Mistrzów rzucił dla Wisły 54 bramki. Nie wystarczyło to jednak do awansu do 1/8 finału. W ćwierćfinale PGNiG Superligi rywalem płocczan będzie Wybrzeże Gdańsk.

Zawodnik lepiej niż w klubie radził sobie w kadrze. Najlepszym tego przykładem styczniowy turniej prekwalifikacji do mistrzostw świata 2019, kiedy to pozbawił Polaków szans wyjazdu na mundial.

"Wracamy na tron". Lublinianki mistrzyniami Polski!

podobne informacje

"Jednooki wśród ślepców", czyli walka o mistrzostwo Polski

Dwóch kandydatów na trenera Lecha. Decyzja po niedzieli

Jagiellonia liczy na wpadkę Legii. "Nie będzie premii dla Lecha"

Prezes Wisły Płock: chcemy popsuć Jagiellonii święto