tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

To już przesądzone. Portugalczyk trafi z Wisły do Barcelony

Już od kilku miesięcy wiadomo było, że Wisła Płock latem straci portugalskiego rozgrywającego Gilberto Duarte. W czwartek portal Handball-Planet.com poinformował, że jego nowym klubem będzie FC Barcelona.
Gilberto Duarte (fot. PGNiG Superliga)

Wybrzeże i Energa MKS wygrały baraże o grę w play-offach

Kontrakt Duarte z płocczanami obowiązywał do czerwca 2019 roku i jeszcze pół roku temu 28-latek zapowiadał, że będzie chciał go wypełnić. W lutym zmienił jednak zdanie, na co pozwala mu zapis w umowie.

Zgodnie z nim Portugalczyk może opuścić klub w lipcu. – Gil stwierdził, że nie czuje się w Polsce zbyt komfortowo i postanowił spróbować swoich sił gdzie indziej – wyjaśniał dyrektor Wisły, Michał Zołoteńko.

Teraz już wiadomo, że Duarte po dwóch latach gry w Płocki trafi do Barcelony, z którą podpisał roczną umowę. Ma tam zastąpić Tunezyjczyka Waela Jallouza, który straci miejsce w zespole.

Mierzący 197 cm rozgrywający Duarte w tym sezonie Ligi Mistrzów rzucił dla Wisły 54 bramki. Nie wystarczyło to jednak do awansu do 1/8 finału. W ćwierćfinale PGNiG Superligi rywalem płocczan będzie Wybrzeże Gdańsk.

Zawodnik lepiej niż w klubie radził sobie w kadrze. Najlepszym tego przykładem styczniowy turniej prekwalifikacji do mistrzostw świata 2019, kiedy to pozbawił Polaków szans wyjazdu na mundial.

"Wracamy na tron". Lublinianki mistrzyniami Polski!

podobne informacje

Ekstraklasa: Ariel Borysiuk wzmocni Wisłę Płock

Wzmocnienia z Litwy. Justinas Marazas w Wiśle Płock

PACT, PRIDE oraz Wisła Płock Esports przedstawiają składy League of Legends

Wisła Płock wznowiła treningi na krytych boiskach