tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Chemik blisko tytułu. W trzecim secie 25:4!

Broniące tytułu mistrzyń Polski siatkarki Chemika Police rozgromiły u siebie w pierwszym meczu finałowym ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:9, 25:4) i do piątego z rzędu triumfu w ekstraklasie potrzebują jeszcze tylko jednej wygranej.
Radość siatkarek Chemika Police (fot. PAP/Marcin Bielecki)

O półfinałowych wygranych Chemika i ŁKS w dużej mierze zdecydowały środkowe obu zespołów. Początek finału był pokazem siły środka bloku "chemiczek". Trzy punkty z rzędu atakiem zdobyła Stefana Veljković, dwa kolejne dołożyła blokując wraz z Malwiną Smarzek ataki Izabeli Kowalińskiej i miejscowe prowadziły 6:1.

Trener łodzianek Michał Masek wziął czas i gra się wyrównała, a przewaga miejscowych z minuty na minuty topniała. W końcu łodzianki zbliżyły się na punkt (17:16). Końcówka seta jednak znów należała do miejscowych. Duża w tym zasługa serwisów Bianki Busy, z której odbiorem siatkarki ŁKS miały ogromne problemy.

Także drugi set rozpoczął się od prowadzenia obrończyń tytułu 6:1. Tym razem "chemiczki" nie pozwoliły sobie na przestoje. Na światowym poziomie grała Veljković, na skrzydle nie do zatrzymania była Smarzek i partia skończyła się pogromem ŁKS 25:9.

Także na początku trzeciej partii był wynik 6:1. Tym razem dzieło zniszczenia dokonywane przez Chemika było jeszcze większe, bo drugi punkt w secie ŁKS zdobył, gdy po stronie gospodyń było już 15 oczek. Trener Masek wymienił połowę swego składu, ale nie mógł już uratować wyniku. Jego podopieczne zwiesiły głowy i przyjmowały kolejne ciosy gospodyń. W całym secie łodzianki zdobyły zaledwie cztery punkty.

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:9, 25:4)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw:
1-0 dla Chemika
Chemik: Sladjana Mirkovic, Bianka Busa, Stefana Veljkovic, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk Katarzyna Gajgał-Anioł – Aleksandra Krzos (libero), oraz Straszimira Simeonowa, Agnieszka Bednarek-Kasza, Berenika Tomsia
ŁKS: Ewa Kwiatkowska, Atina Papafotiou, Deja McClendon, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka – Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Wawrzyńczyk, Dominika Mras, Izabela Szyjka

podobne informacje

Ekstraklasa siatkarek: zdecydowana przewaga Chemika na półmetku

Liga Mistrzyń: bolesna porażka Chemika Polica. Fenerbahce poza zasięgiem

Umowa rozwiązana. Anna Grejman opuściła Chemik Police

Liga Mistrzyń: porażka Chemika Police w pierwszym meczu