Diego Simeone: remis w dziesięciu? Trzeba mieć jaja

Atletico Madryt zremisowało na wyjeździe z Arsenalem (1:1) w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europejskiej, mimo że od dziesiątej minuty grało w osłabieniu. – Moi piłkarze to bestie. Bohaterowie – powiedział po meczu trener Hiszpanów, Diego Simeone.

Trofeum za wygranie Ligi Europejskiej... skradzione

Już w 10. minucie Sime Vrsaljko zobaczył drugą żółtą kartkę i goście do końca grali w osłabieniu. Trener madrytczyków nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra. Po kilku faulach na jego zawodnikach, jego pretensje były tak duże, że sędzia odesłał go na trybuny.

Diego Simeone (fot. Getty Images) Kanonierzy długo nie mogli wykorzystać gry w przewadze. Dopiero w 61. minucie do bramki trafił Alexandre Lacazette. Zespół Arsene'a Wengera nie utrzymał przewagi. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Antoine Griezmann.

Grać przez 80 minut w dziesięciu przeciwko Arsenalowi, na jego boisku i wytrzymać to? Coś niesamowitego! Każdy wie, że nie jest łatwo się bronić. Trzeba mieć jaja – ocenił Simeone w swoim stylu.

Rewanż rozegrany zostanie w czwartek na Wanda Metropolitano. – Już nie mogę się go doczekać, dostaję gęsiej skórki na samą myśl o tym spotkaniu. Zremisowaliśmy w takich okolicznościach, przeciwko wspaniałej drużynie i znakomitemu trenerowi – dodał Argentyńczyk.

Mesut Oezil (fot. Getty Images) Pod wrażeniem gry Atletico są również Hiszpańskie media. "Kto wytrzymuje... wygrywa" – to tytuł piątkowego wydania "Marki". Stołeczny dziennik gani Vrsaljko i Simeone, że nie utrzymali nerwów na wodzy. Na pochwały zasłużyli natomiast bramkarz Jan Oblak i zdobywca bramki Griezmann.

Media są zgodne – ten remis jest dla Atletico jak zwycięstwo. Bramkowy remis stawia zespół w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem. "Pokazali odwagę i serce" – pisze inna madrycka gazeta, "As".

W drugim półfinale Olympique Marsylia pokonała przed własną publicznością Red Bull Salzburg 2:0. Gole strzelili Florian Thauvin i Clinton Nije.

LE, 1/2 finału: Olympique Marsylia – RB Salzburg (skrót)
LE, 1/2 finału: Olympique Marsylia – RB Salzburg (mecz)