0
3
3

Southampton – Bournemouth 2:1. Stabilny Bednarek

Southampton w sobotę udowodnił, że nie złożył broni w walce o utrzymanie w Premier League. Na własnym stadionie pokonał 2:1 (1:1) Bournemouth i do bezpiecznego miejsca traci już tylko punkt. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Jan Bednarek, a na ławce przyjezdnych pozostał Artur Boruc.
Jan Bednarek (fot. Getty)

"Święty Jan" w kadrze? Bednarek blisko mundialu

JAK PADŁY GOLE?

25’ (1:0) – znakomita kontra, którą wyprowadził Nathan Redmond. Piłka trafiła pod nogi Mario Leminy. Podał ją Dusanowi Tadiciowi, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
45+1’ (1:1) – dośrodkowanie z rzutu rożnego. Bednarek i jeszcze jeden z obrońców Southampton nie zdołali wyskoczyć do walki z Simonem Francisem. Ten podał piłkę głową do Joshui Kinga, który doprowadził do wyrównania.
54’ (2:1) – samotny rajd Tadicia, który przejął piłkę w okolicach środka boiska i sam wykończył akcję celnym strzałem.

BOHATER MECZU

Tadić niemal w pojedynkę zdobył dla zespołu trzy punkty. Przy trafieniu na 1:0 dostał podanie, którego nie mógł zmarnować, ale kolejny gol dla Southampton to właśnie jego zasługa. W drugiej połowie mógł również pięknie asystować przy bramce Charliego Austina, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału z kilku metrów.

Jan Bednarek (L, fot. Getty)

JAK ZAGRAŁ BEDNAREK?

Pierwsza połowa była poprawna w wykonaniu Polaka. Bournemouth rzadko przebywało z piłką pod bramką rywala. W pierwszych minutach wykonał kilka pewnych interwencji w niezbyt wymagających sytuacjach. Przy trafieniu na 1:1 nie był odpowiedzialny za krycie Kinga, ale wcześniej nie wyskoczył do pojedynku powietrznego z Francisem, ponieważ został przyblokowany.

W drugiej części to wciąż gospodarze przeważali, ale Bournemouth tym razem nie było tak stłamszone. W 82. minucie po słabym wybiciu bramkarza mógł popełnić kosztowny błąd, ale przytomnie wybił piłkę głową na aut.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 5

Kevin Wimmer (L) i Mohamed Salah (fot. Getty) NA INNYCH STADIONACH

West Bromwich Albion wciąż jest ostatnią drużyną w tabeli, ale dzielnie broni się przed spadkiem. Matematycznie zespół wciąż ma szansę na utrzymanie w lidze. Do 17. w tabeli Swansea traci pięć punktów na dwie kolejki przed końcem. W sobotę zawodnicy Darrena Moure’a wygrali na wyjeździe 1:0 z Newcastle. Grzegorz Krychowiak pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie. Radość gości może jednak nie potrwać długo. Łabędzie o 18:30 zagrają u siebie z Chelsea i jeżeli zwyciężą, to West Brom w przyszłym sezonie z pewnością zagra w Championship.

Wstydu najedli się piłkarze Leicester, którzy przegrali 0:5 na Selhurst Park z Crystal Palace. Dobre spotkanie rozegrał Wilfried Zaha. W pierwszej części strzelił gola i do tego dorzucił asystę. Gospodarzom po przerwie pomogła czerwona kartka dla Marca Albrightona za faul taktyczny.

Wcześniej trzech punktów nie zdołał zdobyć Liverpool, mimo że Juergen Klopp nie oszczędził kluczowych zawodników rewanżem w półfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie ze Stoke zakończyło się bezbramkowym remisem. Z kolei starcie The Reds z Romą w najbliższą środę o 20:45. Transmisja w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.