tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były trener kadry hokeistów: może spadek to początek nowej drogi

Spadek polskich hokeistów z Dywizji 1A po porażce z Kazachstanem 1:6 oznacza smutny dzień dla polskiego hokeja – uważa były zawodnik i trener kadry Jacek Płachta. – Szkoda, ale może to początek nowej drogi – powiedział.
(fot. PAP/EPA)

Hokeiści w ogniu krytyki. "Wyszedł im jeden mecz"

Biało-czerwoni w trakcie rozgrywanych w Budapeszcie mistrzostw świata Dywizji 1A przegrali z Włochami 1:3, Wielką Brytanią 3:5, Węgrami 2:3 i Kazachstanem 1:6, a pokonali spadkowicza z elity Słowenię 4:2, która grała w lutowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Na zwycięstwa w meczach z Włochami, Brytyjczykami i Węgrami chyba liczyli nasi kibice. I nawet nasza gra w tych spotkaniach nie wyglądała źle, tyle, że komplety punktów zdobyli rywale. Zadecydowały drobne rzeczy – ocenił Płachta, który prowadził drużynę narodową przez trzy lata (2014-2017). Za jego kadencji Polacy zajmowali dwukrotnie trzecie, a następnie czwarte miejsce w Dywizji 1A.

(fot. PAP/EPA) Jego zdaniem spadek może zmienić spojrzenie na kadrę. –Przez ostatnie lata ciągle słyszeliśmy, że potrzebny jest przede wszystkim awans. Nikt nie chciał słuchać o jakimś długofalowym planie, o wprowadzaniu do zespołu młodych zawodników. Na to nie było czasu. Być może teraz co się zmieni – zaznaczył.

Płachta liczy na szybki powrót Polaków na zaplecze elity. – Chciałbym też, żebyśmy tam się stabilnie zakotwiczyli. Nie ma co ukrywać, w Budapeszcie dostaliśmy solidnie po głowie. Oczekiwania były bardzo duże, wspominano o walce o awans. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski i oby to był początek czegoś dobrego – podsumował.

Kontrakt Płachty z polską federacją wygasł w kwietniu 2017, potem podjął pracę w klubie Eispiraten Crimmitschau (zaplecze niemieckiej elity). Jego następcą został Kanadyjczyk Ted Nolan, który w duecie ze swoim rodakiem Tomem Coolenem poprowadził Polaków podczas MŚ.

Czerkawski po porażce hokeistów: niektórzy nie nadają się już do gry

MŚ Dywizji 1A: W. Kazachstan – Polska (skrót)
Ted Nolan: w Polsce wiele musi się zmienić. Czeka nas dyskusja...
Kolusz: to nie koniec świata. Myślimy o przyszłości
Chmielewski: tak słaba liga nie pociągnie reprezentacji w górę
Mariusz Czerkawski: współpraca z Nolanem raczej nie będzie kontynuowana

podobne informacje

"Płachta wciąż trenerem kadry, ale rozmowy trwają"

Polacy z szansą na awans do Elity. Oglądaj od 15:55

MŚ: gospodarze na drodze Polaków. Transmisja w TVP!

MŚ w hokeju: kolejna walka Polaków o powrót do elity