tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rewolucja w Atletico. Ogromna podwyżka dla Griezmanna?

Atletico Madryt rywalizuje z Arsenalem o udział w finale Ligi Europejskiej. Równocześnie działacze klubu robią wszystko, aby zatrzymać u siebie największą gwiazdę zespołu – Antoine'a Griezmanna. Żeby tego dokonać, przekraczają wytyczone sobie granice...
Antoine Griezmann (fot. Getty Images)

Kolumbia się zbroi. Kolejna gwiazda wraca do formy

Francuz ma kontrakt z Atletico do czerwca 2022 roku, ale zawarto w nim klauzulę wykupu opiewającą na 100 milionów euro. Taką kwotę na napastnika jest w stanie wydać wiele klubów, w tym FC Barcelona – a tego chcieliby w Madrycie uniknąć.

Dlatego klub chce dać Griezmannowi znaczną podwyżkę – według "La Razon" Atletico zaoferowało mu 20 milionów euro za sezon. Żaden inny zawodnik nie zarabia w klubie podobnych pieniędzy, co mogłoby naruszyć tak zwaną drabinkę płacową i atmosferę w drużynie.

Klub nie ma jednak wyboru. Umieszczając tak niską klauzulę wykupu w kontrakcie Francuza, związał sobie ręce. Co więcej, 20 milionów euro w przypadku transferu trafiłoby do Realu Sociedad – Baskowie zapewnili sobie takie prawo zbywając Griezmanna do Madrytu.

Kolejnym problemem działaczy jest Jan Oblak. Słoweński bramkarz jest w najlepszej formie w karierze, interesują się nim wielkie kluby, a jego klauzula wykupu wynosi również 100 milionów euro, które chętnie wydałoby na niego Paris Saint-Germain. Atletico nie może sobie pozwolić na utratę obu zawodników.

podobne informacje

Wybraliście jedenastkę roku 2018 na świecie [wyniki]

Griezmann i inni znani piłkarze na ślubie Diego Godina

Najlepszy piłkarz 2018 roku na świecie według dziennikarzy TVP Sport

Antoine Griezmann bez Złotej Piłki. Diego Simeone: liczą się inne wartości