tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dwie gwiazdy Chemika Police zakończyły karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy Izabela Bełcik i brązowa medalistka tej imprezy Katarzyna Gajgał-Anioł zakończyły kariery. Decyzję siatkarki Chemika Police ogłosiły w poniedziałek po wywalczeniu z tą drużyną tytułu mistrzyń Polski.
Izabela Bełcik i Katarzyna Zaroślińska (P) (fot. PAP/Adam Warżawa)

Schodzę z boiska bardzo lekko, szczególnie po odebraniu złotego medalu. Kariera była długa i zastanawiałam się, kiedy ją zakończyć. Odchodzę spełniona i niewiele bym zmieniła. Cieszę się, że dopisywało mi zdrowie, trochę tych sukcesów też było i chyba miałam okazję uczestniczyć w największych momentach polskiej żeńskiej siatkówki ostatnich lat – powiedziała Bełcik po ceremonii medalowej w Łodzi, gdzie jej zespół w rewanżowym meczu finału pokonał ŁKS 3:1.

Gajgał-Anioł dodała, że "kończyć karierę nie jest lekko, ale to idealny moment". Podziękowała kibicom, którzy ją wspierali. – Miałam fajną karierę. Nie jest dla mnie łatwy moment, ale odchodzę spełniona, chociaż zawsze po głowie chodził mi medal Ligi Mistrzyń. Nie można jednak mieć wszystkiego. Mam dużo innych trofeów i też jestem z tego zadowolona – przyznała środkowa.

Występująca na pozycji rozgrywającej Bełcik z boiskiem pożegnała się w wieku 37 lat. To jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek. Z reprezentacją kraju zdobyła dwa tytuły mistrzyni Europy (w 2003 i 2005 roku) oraz brązowy medal tej imprezy (2009) i srebrny Igrzysk Europejskich (2015). W drużynie narodowej w latach 1999-2016 wystąpiła 322 razy. W swoim dorobku ma siedem tytułów mistrzyni Polski, które zdobywała w barwach Muszynianki Muszyna, Atomu Trefl Sopot i Chemika. Trzykrotnie wywalczyła Puchar Polski i raz Superpuchar.

Wielka niewiadoma

Jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądało moje życie po siatkówce. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwe i rodzinne, bo będę miała więcej czasu dla najbliższych – dodała Bełcik.

Gajgał-Anioł z drużyną narodową wywalczyła w 2009 r. trzecie miejsce na ME rozgrywanych w Polsce. W reprezentacji kraju w latach 2003-2014 wystąpiła 121 razy. W rozgrywkach ligowych z drużynami BKS Aluprof Bielsko-Biała, Muszynianką Muszyna i Chemikiem ośmiokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski. Siedem razy sięgała po Puchar Polski, a trzy razy po Superpuchar. W 2013 roku z Muszynianką triumfowała w rozgrywkach Pucharu CEV. Grała na pozycji środkowej. Karierę zakończyła w wieku 36 lat.

Izabela Bełcik: trener uczył nas kobiecości

podobne informacje

Umowa rozwiązana. Anna Grejman opuściła Chemik Police

Liga Mistrzyń: porażka Chemika Police w pierwszym meczu

LM siatkarek: Chemik Police zaczyna rywalizację w "grupie śmierci"

Rusza siatkarska Liga Mistrzów. Sześć polskich klubów w stawce