tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA, Zambia, wspinaczka. Co robią biegaczki narciarskie?

Wiosna to dla biegaczek narciarskich czas na złapanie oddechu po trudach wymagającego sezonu. Co robią, gdy śnieg już stopnieje?
Od lewej: Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk i Jessica Diggins (fot. Instagram)

Justyna Kowalczyk sezon zakończyła dopiero w połowie kwietnia, bo startowała w zawodach cyklu Ski Classics. Polka ani myśli jednak wylegiwać się. Wolny czas spędza m.in wspinając się po górach, by dobrze przygotować się do zdobycia Kilimandżaro. Na podbój najwyższej góry Afryki ruszy latem.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska znalazła też czas, by odwiedzić swoją dawną szkołę – Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, gdzie odcisnęła swoją dłoń.

fot. Instagram
fot. Instagram

Marit Bjoergen, dla której miniony sezon był ostatnim w karierze, zajęła się z kolei działalnością charytatywną. Niedawno, jako ambasadorka akcji SOS, spotkała się w Zambii z potrzebującymi dziećmi.

fot. Instagram

Inna mistrzyni olimpijska – Jessica Diggins – wyraźnie nie potrafi żyć bez sportu. Po zakończeniu sezonu oglądała z trybun mecz Boston Celtics w NBA, a od władz klubu otrzymała koszulkę ze swoim nazwiskiem. Diggins pochodzi z Minnesoty, dlatego wybrała się także na spotkanie występującej w NHL drużyny Wild.

fot. Instagram
fot. Facebook

podobne informacje

Kaml Stoch "królem nart". "Cenię tę nagrodę"

Marit Bjoergen doceniona. Ma swoją... ulicę

Johaug dostała w prezencie od Bjoergen wszystkie "złote" narty

Bjoergen jak groźna królowa Wikingów. Kapitalna sesja