tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rozkwit Salaha w Serie A. "Nie miał takiej techniki"

Mohamed Salah rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Spory potencjał zdradzał już w ostatnich latach, jednak nawet ci, którzy obserwowali go na włoskich boiskach, są zaskoczeni skalą wykonanego przez Egipcjanina progresu.
Mohamed Salah (fot. Getty Images)

Juergen Klopp, czyli cudotwórca. Liverpool jak Borussia

Po tym jak Salah opuścił szwajcarską Bazyleę i przeniósł się do Londynu, mógł doznać sporego szoku. Błyskawicznie odbił się bowiem od wyspiarskiego futbolu, a szkoleniowiec Chelsea, Jose Mourinho, postanowił szybko pozbyć się piłkarza. Bez żalu oddał go więc na wypożyczenie do Fiorentiny. Tam Egipcjanin się odrodził.

W 16 meczach zgromadził sześć bramek i trzy asysty. Dobre występy na Stadio Artemio Franchi zaowocowały transferem do Romy. W jeszcze lepszym piłkarsko towarzystwie, wykonał kolejny krok do przodu. Na przestrzeni dwóch sezonów prezentował wysoką formę wykręcając naprawdę dobre statystyki.

(fot. Transfermarkt)

I choć liczby Salah miał znakomite, to włoscy dziennikarz nie kryją zaskoczenia formą, którą teraz prezentuje. Przeglądając włoskie media można się natknąć na różnorakie opinie. Większość ekspertów jest jednak zgodna. – Był bardzo szybkim piłkarzem i na tym bazował, gole strzelał przede wszystkim dzięki umiejętności ucieknięcia obrońcy. Nigdy jednak nie popisywał się tak bajeczną techniką! Teraz nie bazuje już tylko na dynamice – dziwi się prasa.

Liverpool ma bowiem w osobie 25-latka nie tylko zwinnego skrzydłowego, ale także kreatora akcji. Salah już nie tylko wykańcza, ale i podaje. Tak jak choćby w meczu z Romą, gdy wielokrotnie zwodził obrońców markując strzał, by ostatecznie podać do lepiej ustawionego kolegi.

Wygląda więc na to, że pod okiem Kloppa Egipcjanin przeżywa rozkwit umiejętności, a jego możliwości dopiero teraz są w pełni wykorzystywane.

LM: AS Roma – Liverpool FC w TVP [zwiastun]

podobne informacje

Ranking napastników "Bilda". Odległe miejsce "Lewego"

Salah zabrał głos ws. kontuzji. "To była bardzo trudna noc"

Finał Ligi Mistrzów: Salah dogoni legendę? Potrzebny hat-trick

Salah pokłócony z federacją. Poszło o... samolot