23:19 15:18 23:21 22:35
3.05.2018, 17:45
Energa Basket Liga Playoff, 2017/2018, 1/4 finału

Półfinaliści EBL w komplecie. Stelmet pokonał Rosę

Mistrzowie Polski uzupełnili grono półfinalistów Energa Basket Ligi. Stelmet pokonał Rosę Radom 93:83 (19:23, 18:15, 21:23, 35:22) i zwyciężył w ćwierćfinałowej rywalizacji 3-1. W półfinale zespół z Zielonej Góry czeka walka z najlepszym w sezonie zasadniczym Anwilem Włocławek.
Łukasz Koszarek (fot. PAP/Piotr Polak)

NBA: mistrz Europy trenerem Phoenix Suns

Kluczowa dla losów meczu była sytuacja z połowy czwartej kwarty. Boris Savović zdołał odegrać piłkę spod kosza na obwód, a Łukasz Koszarek trafił za trzy. Rozzłoszczeni gospodarze sugerowali, że pochodzący z Czarnogóry zawodnik popełnił błąd kroków. W kolejnej akcji szybko stracili piłkę, a ten który ją przechwycił – Martynas Gecevicius – zakończył kontrę celną trójką.

Radomianie nie utrzymali nerwów na wodzy, a faulem technicznym ukarany został trener Wojciech Kamiński. Gecevicius trafił rzut wolny i przewaga gości wzrosła z jednego do ośmiu punktów. To podcięło skrzydła Rosie, która wcześniej długo prowadziła z mistrzem Polski.

Dobrze dysponowany był lider gospodarzy Michał Sokołowski, który zdobył 17 punktów. Dzielnie towarzyszył mu Filip Zegzuła – 16 "oczek". W końcówce zadecydowało jednak doświadczenie Stelmetu. Koszarek zakończył mecz z 11 asystami. Ważną rolę odegrał także wracający do zdrowia James Florence. Najlepiej punktującym wśród zielonogórzan był Savović – 21 punktów.

Pary półfinałowe
Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek – Stelmet Zielona Góra
Pierwszy mecz Polskiego Cukru ze Stalą 10 maja, a dzień później premierowe starcie Anwilu ze Stelmetem.

Rosa Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:93 (23:19, 15:18, 23:21, 22:35)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Stelmetu