tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Elita pełna gwiazd. "To będzie niesamowity turniej"

W piątek rozpoczną się hokejowe mistrzostwa świata Elity. Tytułu bronią Szwedzi, ale za faworytów uchodzi reprezentacja Kanady. Do gry o końcowy triumf chcą także włączyć się Amerykanie, którzy na złoty medal czekają... 58 lat. – Zapowiada się niesamowity turniej. Liczyłem, że część gwiazd NHL będzie chciała zrekompensować sobie nieobecność w Pjongczangu i nie zawiodłem się – zapowiada komentator i ekspert TVP Sport, Patryk Rokicki. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji.
Reprezentacja Kanady podczas MŚ 2017 (fot. Getty)

Zastąpili Polskę. Hokejowa Elita w... krainie baśni

Kibice powinni spodziewać się znakomitej rywalizacji na duńskich lodowiskach. Ekspert i komentator TVP Sport, Patryk Rokicki, zwraca uwagę na obsadę personalną. Tym razem nie zabraknie gwiazd NHL, na czele z kanadyjskim napastnikiem Edmonton Oilers Connorem McDavidem i Amerykaninem Patrickiem Kane'em z Chicago Blackhawks.

Connor McDavid (fot. Getty) Zapowiada się niesamowity turniej. Liczyłem, że część gwiazd NHL będzie chciała zrekompensować sobie nieobecność w Pjongczangu i nie zawiodłem się. Na duńskich lodowiskach zobaczymy aż ośmiu uczestników tegorocznego Meczu Gwiazd z McDavidem i Kane'em na czele, a także wielu innych przedstawicieli najlepszej ligi świata. Już dawno składy drużyn na MŚ nie prezentowały się tak okazale, a przecież część reprezentacji, między innymi gospodarz Dania, trzyma jeszcze wolne miejsca czekając na rozstrzygnięcia II rundy play–off NHL – powiedział.

Zdaniem Rokickiego na miano głównego faworyta zasługują naszpikowani gwiazdami Kanadyjczycy. Niebezpieczna powinna być także ekipa Trzech Koron, która broni mistrzowskiego tytułu. Nie zapominamy również o Amerykanach, którzy na triumf czekają od... 1960 roku.

Na papierze najmocniejszy skład ma zdecydowania Kanada, ale także Szwedzi i Amerykanie mogą rozdawać karty. Wśród tych trzech zespołów szukałbym tegorocznego mistrza świata – zakończył.

W piątek (4 maja) otwarcie mistrzostw i dwie transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji:

16:10 USA – Kanada
19:35 Szwecja – Białoruś

Pełny plan transmisji MŚ Elity tutaj>>

MŚ już dawno nie zapowiadały aż tylu emocji!

podobne informacje

Hokejowy Puchar Kontynentalny: trzecie miejsce Tauron KH GKS Katowice

Wygraj oryginalne gadżety NHL z podpisami zawodników

Konkurs NHL. Sprawdź, czy wygrałeś mini-kije hokejowe z podpisem Patricka Kane'a

PHL: Energa lepsza od Jastrzębia w dogrywce