tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wielka szansa Marciniaka. Będzie sędziować finał?

Kariera Szymona Marciniaka stale postępuje naprzód. Polak pojedzie sędziować do Rosji w finałach mistrzostw świata, ale wcześniej najprawdopodobniej będzie mógł się wykazać... w jednym z finałów europejskich rozgrywek.
Szymon Marciniak (fot. Getty Images)

Real i Barcelona psują tradycję. Zbrukany szpaler

Takie rewelacje napłynęły do dobrze poinformowanej hiszpańskiej stacji radiowej "Cope". Pierluigi Collina, który pełni obecnie funkcję szefa komisji sędziowskiej UEFA, miał wybrać faworytów do prowadzenia finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy – Polak znalazł się w czołowej dwójce.

Dziennikarze "Cope" uważają, że Marciniakowi przypadnie finał Ligi Europejskiej, który 16 maja zostanie rozegrany w Lyonie. Finał Ligi Mistrzów, który 26 maja odbędzie się w Kijowie, miałby przypaść Miloradowi Mazicowi z Serbii.

Dla Polaka sędziowanie w finale któregoś z tych pucharów byłoby zarówno ogromną nobilitacją, jak i... sukcesem odwleczonym w czasie. W kwietniu miał sędziować jedno ze spotkań rewanżowych w półfinałach Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej, ale przeszkodziła mu w tym kontuzja. Niegroźny uraz stopy – złamanie palca z przemieszczeniem – nie przeszkodzi mu za to ani w sędziowaniu któregoś z finałów, ani w wyjeździe do Rosji.

W tym sezonie o Marciniaku było najgłośniej przy okazji meczu rewanżowego między Juventusem a Tottenhamem na Wembley. Polak popełnił w tamtym spotkaniu kilka błędów, które szeroko komentowano na Starym Kontynencie. Teraz ma dostać szansę na rehabilitację i ponowne wykazanie się.

LE: Olympique Marsylia – RB Lipsk (skrót)
LE, 1/2 finału: Olympique Marsylia – RB Salzburg (skrót)

podobne informacje

Liga Narodów. Niemieckie media nie rozpaczają po przegranej z Francją: "karny-żart". "Porażka, która daje nadzieję"

Finałowy błąd sędziego. Nie pomógł nawet system VAR