tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewy" oburzony kłamstwem Kipropa. "Za doping do kamieniołomów"

Informacja o zażywaniu dopingu przez Asbela Kipropa wywołała dyskusję w mediach społecznościowych. W rozmowach z kibicami udzielali się między innymi polscy lekkoatleci na czele z biegaczem Marcinem Lewandowskim.
Asbel Kiprop (fot. Getty Images)

RPA zaskarży przepisy dotyczące poziomu testosteronu u biegaczek

"Kiprop jest złodziejem! Takie sytuacje dzieją się, bo nie ma konsekwencji brania dopingu. Dyskwalifikacja, to żadna kara. Powinno się oddawać wszystkie zarobione pieniądze i wykonywać ciężkie prace w kamieniołomach" – zaznaczył halowy wicemistrz świata z Birmingham w biegu na 1500 metrów.

Informacja o przyjmowaniu niedozwolonych środków przez Kipropa zadziwiła sportowy świat. Mistrz olimpijski z Pekinu i trzykrotny mistrz świata w biegu na dystansie 1500 metrów nie przyznawał się do winy, gdy zarzucono mu stosowanie EPO (jednego z najmocniejszych środków dopingowych). Na jego nieszczęście w mediach pojawiły się informacje, że wyniki badanej próbki B były pozytywne. "Kara więzienia do dwóch lat. Najlepsze co można zrobić! Marzę o tym" – dodał Lewandowski.

Kenijczyk jeszcze kilka dni temu zabierał głos w tematach dotyczących przyjmowania dopingu. – Jestem na pierwszym froncie walki z dopingiem w Kenii. To ma sens. Bardzo wierzę, że uda się coś z tym zrobić – stwierdził biegacz, który pełni w kraju obowiązki policjanta. "Sport ma coraz mniej do czynienia z zasadami… Oby to była przestroga również dla wszystkich policjantów" – napisał żartobliwie Polak.

W tym momencie podium z Pekinu może ulec zmianie. Kiprop jest jednak przekonany, że uda mu się wyjaśnić sytuację i udowodnić, że jest "czysty". – Nie zaprzepaściłbym wszystkiego, na co pracowałem od pierwszego międzynarodowego startu w 2007 roku. To niedorzeczne – podsumował 28-latek w jednym z oświadczeń.

Złe wieści dla Semenyi. Limit testosteronu zostanie przywrócony

podobne informacje

Marek Plawgo: mało kto wystąpił poniżej możliwości

Lekkoatletyka, mityng "Gwiazdy na warszawskich fontannach": Piotr Lisek i Paulina Guba najlepsi

ME w Berlinie: kolejny medal dla Polski! Guba ze złotem

ME: Paweł Fajdek znowu pokazał moc. Kulomioci rozczarowali