Kolejna niespodzianka w wykonaniu nastoletniej Polki

Trwa wspaniała seria Igi Świątek. Po ograniu w czwartek Kolumbijki Mariany Duque-Marino, następnego dnia w ćwierćfinale turnieju ITF w Charleston kończąca 31 maja 17 lat Polka pokonała Amerykankę Irinę Falconi 6:3, 6:1.
Iga Świątek (fot. Getty)

ATP w Monachium: porażka Kubota w półfinale debla

Duque-Marino była pierwszą rywalką z czołowej setki rankingu WTA, którą udało się ograć nastolatce. Dzięki zwycięstwu 412. na świecie Świątek mogła zmierzyć się z kolejną zdecydowanie wyżej notowaną, bo na 164. miejscu, rywalką.

Przewaga doświadczenia w niczym nie pomogła Falconi, choć początkowo mecz się bardzo dobrze dla niej ułożył. To ona jako pierwsza zaliczyła przełamanie i choć Polka natychmiast wyrównała, Amerykanka po chwili znów wygrała przy jej serwisie. Na nic jej się to nie zdało, seta 6:3 wygrała Świątek, drugiego skończyła w niecałe pół godziny i po godzinie i dziewięciu minutach zameldowała się w półfinale.

Tam zagra z numerem 1 imprezy, 97. na świecie Amerykanką Madison Brengle. Dla nadziei polskiego tenisa gra na tym etapie to nie pierwszyzna. W wieku 15 lat wygrała turniej ITF w Sztokholmie, a rok później triumfowała w zmaganiach tej rangi w Bergamo i Gyor. Na koncie ma także tegoroczne zwycięstwa w zawodach w Szarm el-Szejk i Pelham.