1
3
3

Pech drużyny Bednarka. Rykoszet w 96. minucie

W niezwykle pechowy sposób zremisowali w sobotę z Evertonem piłkarze Southamptonu. Wydawało się, że wywiozą z Liverpoolu zwycięstwo 1:0, ale w 96. minucie gospodarze po rykoszecie doprowadzili do wyrównania. Cały mecz w zespole Świętych rozegrał Jan Bednarek.
Jan Bednarek i Cenk Tosun (Fot. Getty)

Kolejna porażka Swansea. Świetna parada Fabiańskiego

Wydawało się, że zwycięstwo gościom zapewni Nathan Redmond, który w 56. minucie strzałem głową posłał piłkę między nogami Jordana Pickforda. Święci do doliczonego czasu byli zespołem aktywniejszym, do dobrych sytuacji dochodzili Charlie Austin i Redmond.

Southampton w końcówce musiał sobie radzić w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę z boiska w 85. minucie wyleciał Maya Yoshida. Everton podkręcił tempo w doliczonym czasie. Najpierw piękny strzał z rzutu wolnego Leightona Bainesa rewelacyjnie przeniósł nad poprzeczką Alex McCarthy.

W 96. minucie szczęście uśmiechnęło się do Liverpoolczyków. Tom Davies uderzył po ziemi zza pola karnego, McCarthy rzucił się w dobrą stronę, ale piłka odbiła się od nogi Wesleya Hoedta i poleciała w drugą.

Bednarek, który w pierwszym składzie wyszedł czwarty raz z rzędu, zaliczył dobry występ, był pewny w swoich interwencjach zarówno w powietrzu, jak i po ziemi. Trudno go winić o straconego gola, zresztą i Hoedta, bo rykoszet był kompletnie przypadkowy.

Remis wygrzebał Southampton ze strefy spadkowej, ale ma tyle samo punktów co 18. Swansea Łukasza Fabiańskiego. We wtorek oba zespoły zmierzą się w Walii i to starcie może zadecydować o spadku którejś z drużyn Polaków.

Karol Linetty: od podstawówki chciałem reprezentować Polskę