25:15 20:25 21:25 23:25
5.05.2018, 20:30
PlusLiga - faza playoff, 2017/2018, Finał

Z piekła do nieba. Skra odzyskała mistrzostwo!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów po czterech latach przerwy zapewnili sobie tytuł mistrzów Polski. W rewanżowym spotkaniu finałowym PlusLigi zawodnicy Roberto Piazzy pokonali na wyjeździe ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle 3:1. W pierwszym meczu Skra triumfowała 3:0.
Skra Bełchatów (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Relacja "akcja po akcji"

Skra spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęła fatalnie. W drużynie trenera Roberto Piazzy szerzyły się błędy, które wykorzystywali gospodarze. Dobra gra w zagrywce skutecznie rozbijała szeregi bełchatowian, która w pierwszym secie ugrała tylko piętnaście punktów.

W kolejnych partiach było już jednak zdecydowanie lepiej. Z akcji na akcję rozkręcał się Milad Ebadipour, a rewelacyjne zawody rozgrywał Srecko Lisinac. Serbski siatkarz punktował atakami ze środka i solidną zagrywką. Postawa tej dwójki sprawiła, że Skra wygrała kolejne dwa sety 25:20 i 25:21, zdecydowanie przybliżając się do złota.

Emocji nie brakowało w czwartej partii. Bełchatowianie początkowo wypracowali sobie kilka punktów przewagi. ZAKSA nie miała jednak zamiaru się poddać i po kilku dobrych akcjach Sama Deroo doprowadziła do wyrównania, a w końcówce seta wyszła nawet na prowadzenie. Ostatnie piłki należały jednak do Skry, która za sprawą asów serwisowych Ebadipoura prowadziła 24:22, a mecz zakończył nieudany serwis Sławomira Jungiewicza.

PGE Skra Bełchatów wygrała oba spotkania finałowe i zapewniła sobie tym samym dziewiąte w historii, a pierwsze od 2014 roku mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie Skra sięgnęła po srebrny medal, przegrywając w finale z... ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 i 1:3.

W meczu o trzecie miejsce Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:2 i 3:1.