tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joshua z Wilderem jeszcze w tym roku? "Daję 95 procent szans"

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) wierzy, że jeszcze w tym roku zmierzy się z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). – Ustalamy szczegóły. Do zatwierdzenia walki jest bliżej niż dalej – stwierdził Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka.
Anthony Joshua (fot. Getty Images)

Koniec marzeń Rio Ferdinanda. Plany Anglika spacyfikowane

Walka na pewno się odbędzie. Na 95 procent dojdzie do niej jeszcze w tym roku. Jestem bardzo zainteresowany propozycją. Nie ma co mówić o finansach. Wiem, że i tak zarobimy dużo. Skupiam się na kwestiach sportowych. Diabeł tkwi w szczegółach – oznajmił Joshua w rozmowie z dziennikarzami podczas gali Bellew-Haye 2.

Kilka pytań

Do mediów przedostały się niemal wszystkie szczegóły negocjacji. Mamy nadzieję, że osiągniemy kompromis. Do zatwierdzenia walki jest bliżej niż dalej. Oferta na 50 milionów dolarów sprawiła, że walki stała się bardziej realna. Zadaliśmy obozowi Wildera kilka pytań. Liczymy, że szybko uzyskamy na nie odpowiedzi – zaznaczył Hearn.

Brytyjski promotor od początku oferował Amerykaninowi 12,5 miliona dolarów za przylot na miejsce wyznaczone przez Joshuę. W tym momencie żadna ze stron nie podała jeszcze oficjalnych informacji na temat miejsca i daty walki.

Jeśli nie uda się doprowadzić do walki z Wilderem, będziemy zmuszeni spotkać się z Aleksandrem Powietkinem, który jest obowiązkowym pretendentem do walki z Anthonym. Kontaktujemy się też z Jarrellem Millerem, choć marne szanse, by doszło do tego starcia – dodał promotor.

"Joshua to Mike Tyson naszych czasów"

podobne informacje

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać