tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Muszynianka nie wystartuje w przyszłym sezonie

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, które w zakończonych rozgrywkach zajęły ósme miejsce, nie wystartują w przyszłym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy. Taką decyzję podjęły władze małopolskiego klubu.
(fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

"Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. informuje, że sezon 2017/2018 jest ostatnim sezonem, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie, występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet. Siatkówka w Muszynie pozostanie na poziomie dzieci i młodzieży. Dokładne informacje wyjaśniające zostaną podane oddzielnym komunikatem w najbliższym czasie" – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Według nieoficjalnych informacji klub z Małopolski prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży swojego miejsca w najwyższej kasie rozgrywkowej z MKS Radomką Radom. Trudna sytuacja siatkarek z Muszyny wiąże się m.in. z odejściem, po pięciu latach, sponsora - Polskiego Cukru.

W minionym sezonie drużyna z Muszyny zajęła ósme miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. – Jeszcze w lutym byliśmy zespołem, który liczył się w walce o czołową czwórkę, ale potem pojawiły się informacje o tym, że to może być ostatni sezon w ekstraklasie i wszystko zaczęło się sypać. Skończyliśmy na ósmym miejscu, które było poniżej możliwości zespołu i wykonanej przez nas pracy. W sporcie trzeba mieć jednak czystą głowę – tak podsumował sezon trener Bogdan Serwiński, twórca największych sukcesów Muszynianki.

Klub z Muszyny na najwyższym poziomie rozgrywek występował od 2003 roku. W dorobku ma cztery tytuły mistrza Polski w 2006, 2008, 2009 i 2011 roku, Puchar Polski w 2011 roku, a w 2013 roku triumfował w Pucharze CEV.

podobne informacje

Polskie kluby poznały rywali w Pucharze CEV

Atom Trefl rywalem Chemika w finale

Muszynianka nie dała szans Atomowi

Przed półfinałem. "To Atom jest faworytem"