tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rewolucja w Resovii. Odejdzie siedmiu zawodników

Asseco Resovia potwierdziła odejście z występującego w ekstraklasie klubu siedmiu siatkarzy. Wśród nich są Aleksander Śliwka oraz broniący przez kilka lat barw rzeszowskiej drużyny Niemiec Jochen Schoeps i Czech Lukas Tichacek.
fot. PAP

Konarski i Fromm w Jastrzębskim Węglu

Schoeps przyszedł do Resovii w 2012 roku z rosyjskiej Iskry Odincowo. W ciągu sześciu lat przyczynił się do zdobycia przez ten zespół dwóch tytułów mistrza Polski i dwóch srebrnych medali oraz do wywalczenia drugiego miejsca w Lidze Mistrzów. Jesienią 2015 roku niemiecki atakujący doznał kontuzji barku po tym jak przewrócił się w hotelowej windzie przed meczem LM w Rumunii. Pechowy uraz wyłączył go do końca tamtego sezonu. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję kapitana, a w minionym sezonie był rezerwowym.

O rok dłużej z rzeszowskim klubem związany był Tichacek, który wywalczył w jego barwach o jedno mistrzostwo kraju więcej niż Schoeps. Czeski rozgrywający przez kilka lat był rezerwowym, ale w ostatnim sezonie występował w podstawowym składzie.

Grający na przyjęciu Śliwka związał się z Resovią w 2014 roku i od razu został wypożyczony na rok do ówczesnej AZS Politechniki Warszawskiej, a w sezonie 2016/17 do Indykpolu AZS Olsztyn. W minionych miesiącach był jednym z liderów zespołu z Rzeszowa.

Z klubem rozstają się także rozgrywający Michał Kędzierski i przyjmujący Dominik Depowski – wychowankowie AKS Rzeszów, którzy byli kilka razy na wypożyczaniu do innych drużyn PlusLigi; ostatni sezon spędzili w stolicy Podkarpacia.

Występy w tym zespole zakończyli też libero Paweł Rusek i fiński przyjmujący Elviss Krastins, którzy zostali pozyskani latem.

Resovia nie poinformowała na razie o nowych zawodnikach. Według doniesień medialnych miałby do występów w niej wrócić przyjmujący Mateusz Mika, a wraz z nim z Trefla Gdańsk miałby się do niej przenieść atakujący Damian Schulz.

Miniony sezon nie był udany dla rzeszowian. W grudniu ze względu na słabe wyniki zwolniono włoskiego trenera Roberto Serniottiego, którego zastąpił Andrzej Kowal. Powrót wieloletniego szkoleniowca jednak nie wystarczył – Resovia zakończyła rozgrywki ligowe dopiero na szóstym miejscu, najgorszym od 12 lat, kiedy była siódma. Poprzednio w półfinale walki o mistrzostwo Polski zabrakło jej w 2008 roku.

podobne informacje

Żaliński: nasz sufit nie jest zawieszony tak wysoko

MŚ w siatkówce: pięciu "złotych" pomoże kadrze. Młodzież podgląda mistrzów

Porządki Vitala Heynena przed mundialem. "Twardo trzyma się koncepcji"

Ireneusz Kłos przed MŚ w siatkówce: nie wszystko dopięte na ostatni guzik