tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tomas Rousseaux nowym zawodnikiem GKS Katowice

Belg Tomas Rousseaux został siatkarzem ekstraklasowego GKS Katowice. 24-letni przyjmujący grał poprzednio w Indykpolu AZS Olsztyn. Katowiczanie zajęli w ostatnim sezonie 11. miejsce, potem pożegnało się z klubem sześciu graczy.
W ataku Tomas Rousseaux (fot. PAP/Adam Warżawa)

Srecko Lisinac odszedł z PGE Skry do Trentino Volley

Reprezentant Belgii wraz z olsztyńskim zespołem zajął czwarte miejsce w PlusLidze. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów. Przed przyjazdem do Polski grał w belgijskim Knack Roeselare, włoskim Vero Volley Monza i niemieckim VfB Friedrichshafen. Trzy razy był mistrzem swojego kraju.

– To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych – powiedział dyrektor sekcji siatkówki GKS Katowice Dariusz Łyczko.

Katowiczanie zatrudnili też 27-letniego libero Dawida Ogórka z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Po zakończeniu sezonu Łyczko deklarował poszukiwania w pierwszej kolejności przyjmującego i środkowego bloku.

Karierę zakończył dotychczasowy kapitan GKS Dominik Witczak. Oprócz atakującego z klubem pożegnali się też libero Adrian Stańczak, środkowi Paweł Pietraszko i Tomasz Kalembka oraz przyjmujący Serhij Kapelus i Kacper Stelmach.

Dla podopiecznych trenera Piotra Gruszki to był drugi sezon w elicie. Pierwszy skończyli na 10. miejscu. Jak przyznawali działacze i szkoleniowcy w ostatnich rozgrywkach katowiczanie grali bardzo nierówno. Potrafili w Kędzierzynie–Koźlu ograć broniącą tytułu Zaksę, ale też z trudem pokonali spadkowicza z ligi bielski BBTS.