0
3
3

Swansea – Southampton 0:1. Pech i... wygrana Bednarka

Swansea przegrało u siebie z Southampton 0:1 (0:0) w zaległym spotkaniu 31. kolejki Premier League. W zespole gospodarzy dobre zawody rozegrał Łukasz Fabiański. Wystąpił też Jan Bednarek, który w drugiej połowie zderzył się z bramkarzem i musiał opuścić boisko. Wynik ten oznacza spadek z ligi West Bromwich Albion Grzegorza Krychowiaka.
Jan Bednarek ucierpiał w starciu z Aleksem McCarthym (fot. Getty Images)

Fabiański bliżej numeru jeden? "Zdecyduje szczegół"

BOHATER MECZU: Alex McCarthy

Bramkarz Southampton bardzo pomógł drużynie. Co prawda, to w wyniku jego interwencji boisko musiał opuścić Bednarek, ale McCarthy przez całe spotkanie spisywał się świetnie. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza jego gra na przedpolu. Radził sobie z wieloma dośrodkowaniami.

JAK PADŁ GOL?

0:1 (72') – Southampton miało rzut rożny, Fabiański kapialnie obronił strzał Charliego Austina, ale przy dobitce Manolo Gabbiadiniego nie miał już szans. Strzelec gola kilka minut wcześniej zastąpił kontuzjowanego Bednarka.

Jordan Ayew (L) i Oriol Romeu (P) (fot. Getty Images) JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?

8' – Andy King mocno kopnął zza pola karnego, ale McCarthy złapał piłkę.
12' – Jordan Ayew przedarł się z piłką środkiem boiska i posłał prostopadłe podanie do Andrew Ayew. Ten został jednak powstrzymany przez obrońców.
23' – Jordan Ayew dośrodkował z lewej strony, ale McCarthy wypiąstkował piłkę.
31' – ładna akcja gości. Pierre-Emile Hoejbjerg świetnie podał do Austina, który kopnął na bramkę. Bardzo dobrze spisał się Fabiański.
36' – King zagrał w pole karne, a Sam Clucas uderzył głową. Obok bramki.
43' – Austin doszedł do dośrodkowania Cedrica Soaresa i kopnął z woleja, ale Fabiański bardzo pewnie złapał piłkę.
47' – Jordan Ayew zszedł z piłką w kierunku środka i oddał strzał, jednak McCarthy popisał się świetną interwencją.
52' – Austin po raz kolejny sprawdził umiejętności Fabiańskiego. Mocno kopnął zza pola karnego, ale Polak znowu obronił.
60' – Cedric zacentrował w pole karne, a Austin uderzył głową. Fabiański złapał piłkę.
65' – McCarthy wyszedł do dośrodkowania. Wypiąstkował piłkę i zderzył się z Bednarkiem, który mocno ucierpiał w stym starciu.
70' – Tammy Abraham kopnął zza "szesnastki", ale bramkarz poradził sobie z tym zagraniem.
90' – Shane Long dostał podanie i znalazł się w polu karnym Swansea. Próbował pokonać Fabiańskiego, jednak trafił tylko w boczną siatkę.

Łukasz Fabiański (fot. Getty Images) JAK ZAGRAŁ ŁUKASZ FABIAŃSKI?

Po raz kolejny był jednym z najlepszych zawodników zespołu. Grał bardzo pewnie. Zanim wpadł gol, popisał się znakomitą interwencją, ale przy dobitce – nie pierwszy raz w tym sezonie – nie mógł liczyć na wsparcie kolegów. Kilkakrotnie z wielkim spokojem bronił strzały przeciwników.
Ocena SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 7

JAK ZAGRAŁ JAN BEDNAREK?

Zagrał solidnie. Wygrywał pojedynki główkowe, kilka razy wyprzedził rywali. Był pewnym punktem obrony Southampton. Niestety, w 65. minucie zderzył się z bramkarzem swojego zespołu i musiał opuścić boisko.