tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Brzęczek po Legia – Wisła: Kucharczyk był na spalonym

Po zakończeniu meczu Legii Warszawa z Wisłą Płock (3:2) na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej nie obyło się bez kontrowersji. Trener płocczan uważa, że przy golu na 0:2 Michał Kucharczyk był na spalonym. – Sędziowie nie zareagowali w żaden sposób – stwierdził Jerzy Brzęczek.
Michał Kucharczyk (fot. PAP)

Relacja z meczu Legia – Wisła Płock

Spotkanie Legii z Wisłą dostarczyło kibicom Lotto Ekstraklasy ogromnych emocji. Piłkarze ze stolicy wygrali ostatecznie 3:2 i są coraz bliżej zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu.

Płocczanie nie zamierzali odpuszczać, ale według szkoleniowca przeszkodzili im między innymi... sędziowie. – Uważam, że przy trafieniu Kucharczyka był spalony. Minimalny, ale był. Sędzia nie zareagował w żaden sposób. Podobnie było z systemem VAR – zaznaczył Brzęczek.

Trener powiedział również, że do Warszawy nie mógł zabrać kilku zawodników, którzy skarżyli się na problemy zdrowotne. – Przez absencje nie mieliśmy wielkiego potencjału w ofensywie. Mimo to cieszę się, że nie odpuszczaliśmy i zaprezentowaliśmy dobrą grę pod bramką legionistów. Rozegraliśmy dobry mecz na obiekcie głównego kandydata do mistrzowskiego tytułu. Takie spotkania sprawią, że piłkarze z Płocka będą lepsi w przyszłości – oznajmił wicemistrz olimpijski z Barcelony z 1992 roku.

Niepotrzebna czerwień

Głos po zakończeniu rywalizacji zabrał również trener Dean Klafurić. – Za nami trudny mecz. Pełen emocji. Pokazaliśmy charakter, a Wisła była bardzo dobrze zorganizowana. W tym momencie każde spotkanie jest dla nas finałem – stwierdził Chorwat, który odniósł się do Mauricio, ukaranego czerwoną kartką. – Chcieliśmy dokonać zmiany. Remy miał się pojawić na murawie. Stało się, jak się stało. Zabrakło szybszej przerwy w grze, a uniknęlibyśmy wykluczenia zawodnika – dodał.

Bjelica wymaga lepszej skuteczności. "To ma się zmienić"

podobne informacje

Legia Warszawa przegrała z trzecioligowcem na zakończenie obozu w Portugalii

Rządy twardej ręki. Sa Pinto przeciw całemu światu

Ekstraklasa: Legia Warszawa wygrała kolejny sparing w Portugalii

Krzysztof Mączyński wolnym zawodnikiem. Legia rozwiązała umowę