5
:
1
3:0
11'Philippe Coutinho
16'Paulinho
45'Lionel Messi
87'Ousmane Dembele
90'Ousmane Dembele

Barcelona idzie po rekord. Iniesta dostał... żółtą łódź

Barcelona pokonała Villarreal 5:1 i może zakończyć sezon w lidze hiszpańskiej bez porażki. Dobre spotkanie rozegrał Ousmane Dembele, który zdobył dwie bramki.
(fot. Getty Images)

Surowa kara. Sergi Roberto zawieszony

Około pięćdziesiąt pięć tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie Camp Nou na długo zapamięta spotkanie Barcelony z Villarreal. Najpierw piłkarze z prowincji Castellon ustawili szpaler dla aktualnych mistrzów Hiszpanii, a następnie nagrodzili Andresa Iniestę. Pomocnik otrzymał ceramiczną żółtą łódź podwodną. Zarząd szóstego zespołu LaLiga chciał tym samym podziękować 33-latkowi za kilkanaście lat gry w lidze hiszpańskiej.

Od pierwszych minut zawodnicy z Katalonii kontrolowali przebieg rywalizacji. Bramka padła już w 11. minucie. Po uderzeniu Lionela Messiego piłka wpadła pod nogi Philippe Coutinho. 25-latek trafił do siatki z kilku metrów. Kibice nie musieli długo czekać na kolejnego gola. Pięć minut później sytuację w polu karnym Villarreal wykorzystał Paulinho. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3:0 podwyższył Messi.

Spędziłem niezapomniane chwile na tym stadionie. Jestem wzruszony. Wiem, że mam wsparcie od fanów. Doceniam ich zaangażowanie – stwierdził przed meczem Iniesta, który opuścił murawę po godzinie gry.

Zawodnicy Villarreal na ataki Barcelony zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem. Bramkę w 54. minucie zdobył Nicola Sansone. Zespół prowadzony przez Ernesto Valverde wygrał dwudzieste siódme spotkanie w lidze, "pieczętując" je trafieniami Dembele w końcowych minutach. Katalończycy są coraz bliżej zakończenia sezonu bez porażki.