23 Daniel Dziwniel
  Joan Carrillo
  Mariusz Lewandowski

Wisła nie dała szans Zagłębiu. Kraków marzy o pucharach

Wisła Kraków nie rezygnuje z walki o europejskie puchary. W środę drużyna Joana Carillo rozbiła Zagłębie Lubin 3:0 (1:0) w ramach 35. kolejki Lotto Ekstraklasy i do trzech punktów zmniejszyła stratę do czwartego w tabeli Górnika Zabrze. Drużyna, która zakończy sezon na tej pozycji, wystąpi w eliminacjach Ligi Europejskiej.
(fot. PAP)

Paraliż Lecha. Jagiellonia w grze o mistrzostwo

Zwycięstwo Wiśle zapewniły bramki Carlitosa Lopeza i Rafała Boguskiego. Pierwszy z nich trafił jeszcze przed przerwą, w 34. minucie, wykorzystując podanie w pole karne od Nikoli Mitrovicia. Był to jego 24. gol w sezonie, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Boguski trafił dwukrotnie w samej końcówce spotkania – najpierw w 83., a następnie w 90. minucie. Pierwsza bramka była wyjątkowo szczęśliwa – z rogu pola karnego po dalszym słupku uderzył Pol Llonch, piłka odbiła się od słupka, a następnie od... brzucha wbiegającego w "piątkę" Boguskiego.

Po środowym zwycięstwie Wisła jest piąta i ma na koncie 54 punkty – tyle samo co szósta Wisła Płock. Czwarty Górnik Zabrze po środowym remisie z Koroną ma w dorobku 57 punktów. Białą Gwiazdę na finiszu sezonu czekają jeszcze mecze z Lechem (w Krakowie) i... Górnikiem (w Zabrzu). Kto wie czy ostatnie z nich nie zadecyduje o awansie do europejskich pucharów.