tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Azoty przedłużają kontrakty. Pięciu graczy z nowymi umowami

Kilka dni przed finałowym spotkaniem PGNiG Pucharu Polski, Azoty Puławy poinformowały o przedłużeniu kontraktów z piątką szczypiornistów. W klubie na dłużej zostaną Bartosz Jurecki, Adam Skrabania, Piotr Masłowski, Krzysztof Łyżwa i Bartosz Kowalczyk.
Adam Skrabania (fot. PGNiG Superliga)

Szmal jednak nie kończy kariery? "Z mojej strony nie padło takie zdanie"

Informacją o przedłużeniu kontraktu z Azotami, Jurecki pochwalił się już jakiś czas temu na naszej antenie. – Dalej będę bawił kibicówżartował wówczas w rozmowie z dziennikarką TVP Sylwią Michałowską.

W środę tę wiadomość oficjalnie potwierdził klub z Puław, dodatkowo informując o przedłużeniu umów z czterema innymi zawodnikami. Tak jak i Jurecki, roczne kontrakty podpisali grający na środku rozegrania Masłowski i Łyżwa. Dwuletnią umowę parafował z kolei lewoskrzydłowy Skrabania.

(fot. Twitter)

Klub przekazał również informację o trwających rozmowach z trójką innych graczy – lewymi rozgrywającymi Nikolą Prce i Władisławem Ostrouszko oraz prawoskrzydłowym Patrykiem Kuchczyńskim.

To pierwsze ruchy kadrowe Azotów przed nowym sezonem. Wiele wskazuje na to, że w zespole nie dojdzie do zbyt wielu zmian. Jak na razie wiadomo, że drużynę opuszczą jedynie Robert Orzechowski (wraca do Kwidzyna) oraz macedoński bramkarz Daniel Dupjachanec.

W niedzielę Azoty zmierzą się z PGE VIVE Kielce w finałowym spotkaniu PGNiG Pucharu Polski. Transmisja z tego meczu oraz sobotniego starcia rywalizacji kobiet w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.