3
:
2
2:0
26'Wissam Ben Yedder
45'Miguel Layun
84'Sergio Ramos (sam.)

Drugi garnitur Realu za mało galowy na Sevillę

W 36. kolejce Primera Division Zinedine Zidane nie mógł skorzystać z wielu podstawowych piłkarzy. Innym dał odpocząć. Efekt? Real Madryt przegrał na wyjeździe z Sevillą 2:3.
Sergio Escudero i Lucas Vazquez (fot. Getty Images)

Lewandowski jak Ribery? Prezes ucina spekulacje

Lista nieobecnych w zespole Królewskich była długa. Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Dani Carvajal, Isco, Toni Kroos, Marcelo, Luka Modrić, Keylor Navas, Raphael Varane – żaden z nich z różnych powodów nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Andaluzyjczycy wykorzystali osłabienie rywali i już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W 26. minucie Luis Muriel zagrał głową do Wissama Ben Yeddera, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kiko Casillą. Tuż przed przerwą drugiego gola strzelił Miguel Layun, którego świetnie obsłużył Steven N'Zonzi.

13 minut po zmianie stron Królewscy mogli zdobyć bramkę kontaktową. Lucas Vazquez wywalczył rzut karny, ale Sergio Ramos trafił z jedenastu metrów w poprzeczkę.

To nie był koniec pecha doświadczonego stopera. W 84. minucie próbował przeciąć dośrodkowanie Guido Pizarro, ale zrobił to tak niefortunnie, że zaskoczył własnego bramkarza.

Goście zdobyli jeszcze dwie bramki. Pierwszą zdobył Borja Mayoral, który wykorzystał dośrodkowanie Marco Asensio. Drugiego gola, na osłodę, w ostatniej minucie doliczonego czasu strzelił Ramos, który po raz drugi podszedł do jedenastki. Tym razem był skuteczny.

Przez porażkę Real ma trzy punkty straty do drugiego Atletico. Natomiast Sevilla awansowała na siódme miejsce, gwarantujące udział w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Zidane: Cristiano będzie gotowy na finał na 150 proc.