Superliga: Wisła dopełniła formalności. Od wtorku półfinały

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock jako ostatni zameldowali się w półfinale fazy play-off PGNiG Superligi. W środę wicemistrzowie Polski po raz drugi pokonali Wybrzeże Gdańsk, w dwumeczu triumfując różnicą 16 bramek. We wtorek początek gry o finał.
Tomasz Gębala (fot. PAP)

Zmiany w Płocku. Dyrektor zrezygnował. Kto trenerem?

Środowe spotkanie w Płocku nie miało większego znaczenia dla losów dwumeczu, bo te zawodnicy Wisły rozstrzygnęli już tydzień temu, gdy w Gdańsku zwyciężyli 36:25. Mimo tego w rewanżu stanęli na wysokości zadania i po raz drugi pokonali rywali – tym razem 37:32.

Marcin Lijewski (fot. PAP) Po spotkaniu trener Wybrzeża Marcin Lijewski żałował, że jego zespół nie zaprezentował się w taki sposób w pierwszym meczu. Prowadzący Wisłę Kisiel mówił z kolei: – Nie ujmując nic z umiejętności i robionych postępów graczom Wybrzeża, to nie oni zagrali dzisiaj dobrze, tylko my słabo.

Mimo tego jego zespół od początku spotkania kontrolował grę. Goście dzielnie walczyli, w 54. minucie zmniejszając nawet straty do dwóch goli (29:31), ale inicjatywa była po stronie Wisły.

Najwięcej bramek dla Nafciarzy zdobył obrotowy Igor Źabić (dziewięć). Dobrze zaprezentował się też Michał Daszek, którego pierwotnie z występu miała wyłączyć kontuzja pleców. Skrzydłowy jednak zagrał i rzucił sześć goli. Przedwcześnie mecz zakończył z kolei Tomasz Gębala, który w pierwszej połowie opuścił parkiet z urazem.

Wisła w półfinale spotka się z Gwardią Opole, która w niedzielę niespodziewanie wyeliminowała NMC Górnik Zabrze. Drugą parę utworzą PGE VIVE Kielce i Azoty Puławy, które... w niedzielę zmierzą się w finałowym meczu PGNiG Pucharu Polski. Transmisja spotkania w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.