tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pech Tomasza Gębali. Koniec sezonu dla reprezentanta Polski

Tomasz Gębala nie pojawi się już w tym sezonie na boiskach PGNiG Superligi. Rozgrywający Orlen Wisły Płock doznał kontuzji prawego kolana w środowym meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Przeprowadzone w czwartek badania wykazały naderwanie więzadła pobocznego.
Tomasz Gębala (fot. PGNiG Superliga)

Zmiany w Płocku. Dyrektor zrezygnował. Kto trenerem?

Gębala przejdzie jeszcze badanie rezonansem, które może wykazać dodatkowe uszkodzenia. Niezależnie jednak od ich wyniku, to koniec sezonu dla 22-latka.

Rozgrywający nie zagra ani w decydujących meczach PGNiG Superligi (Wisła w półfinale zmierzy się z Gwardią), ani w czerwcowym meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Hiszpanią. To zresztą powtórka sytuacji z zeszłego roku, gdy na finiszu sezonu Gębala wypadł z gry przez uraz kostki.

(fot. Twitter)

Dla Wisły to fatalne wieści, bo to już czwarty zawodnik, który dołączył do grona kontuzjowanych. Oprócz Gębali urazy leczą Nemanja Obradović (bark), Maciej Gębala (kostka) i Aleks Olkowski (kręgosłup), a nie w pełni sił są też Jose Guilherme de Toledo (ścięgno Achillesa) oraz Michał Daszek (plecy). Ten ostatni wystąpił jednak w środowym meczu z Wybrzeżem i rzucił nawet sześć bramek.

Pod nieobecność Gębali, Obradovicia, Olkowskiego i de Toledo, trener Krzysztof Kisiel będzie miał do dyspozycji zaledwie czterech rozgrywających. Po lewej stronie grać będą Dan-Emil Racotea i Gilberto Duarte, na środku Marko Tarabochia, a na prawej połówce Sime Ivić.

Michał Daszek (fot. PGNiG Superliga) W szerokim składzie jest też 17-letni Paweł Kowalski, ale on przed kilkoma dniami dopiero debiutował w zespole. Niewykluczone więc, że do drugiej linii okresowo przesuwani będą skrzydłowi – Przemysław Krajewski (na środek) i Daszek (na prawe rozegranie).

Wisła pierwszy mecz z Gwardią rozegra w środę 16 maja w Opolu. Rewanż odbędzie się cztery dni później w Płocku. Drugą parę półfinałową tworzą PGE VIVE i Azoty, które już w niedzielę zmierzą się w finale PGNiG Pucharu Polski. Transmisja w TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

podobne informacje

Tomasz Gębala w Kielcach? Prezes VIVE dementuje, a zawodnik odmawia komentarza

Media: Tomasz Gębala przejdzie z Orlen Wisły Płock do PGE VIVE Kielce

Pół roku przerwy Gębali. Musi poddać się zabiegowi

Szalony mecz w Czechach. Polacy wzięli rewanż