tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ogromne straty na PGE Narodowym po finale Pucharu Polski

Straty po finale piłkarskiego Pucharu Polski 2 maja pomiędzy Legią Warszawa i Arką Gdynia (2:1) wyniosły około 300 tys. złotych - poinformowała PAP rzeczniczka stadionu PGE Narodowy Monika Borzdyńska. Kosztorys zostanie przekazany Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.
Radość piłkarzy Legii (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Ekstraklasa: Śląsk chce pobić rekord

Wstępne wyliczenia wskazują, że straty wyniosą około 300 tys. zł. 140 tys. wyniesie naprawa dachu, 5-6 tys. naprawa telebimów, a reszta to koszty związane z wymianą krzesełek, ich czyszczeniem, wymianą urządzeń sanitarnych w toaletach itp. Do piątku przekażemy kosztorys PZPN – powiedziała Borzdyńska.

Informacje o stratach mają jednak już w czwartek trafić do członków Komisji Dyscyplinarnej PZPN, która obraduje tego dnia.

Sędzia finału Pucharu Polski Piotr Lasyk po raz pierwszy przerwał spotkanie na początku drugiej połowy. W sektorze kibiców Legii odpalono wówczas race i cały stadion został zadymiony. Mecz wznowiono po kilku minutach, gdy nieco poprawiła się widoczność, ale później znów użyto środków pirotechnicznych. Tym razem z sektora Arki z dużą siłą wystrzelono kilka rac, które z ogromną prędkością przeszywały powietrze. Jedna z nich spadła na boisko. Piłkarze musieli zaczekać, aż służby porządkowe ją wyniosą. Kilka rac poleciało również w inne części stadionu.

W piątek Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wdrożyła postępowanie sprawdzające dot. wnoszenia i posiadania wyrobów pirotechnicznych. W poniedziałek natomiast PZPN poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podczas tego meczu.

W oświadczeniu piłkarskiej centrali napisano, że przestępstwa dotyczą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników imprezy masowej oraz uszkodzenia infrastruktury stadionu w postaci nadpalenia garażu dachu mobilnego, uszkodzenia telebimu oraz zniszczenia około 100 siedzisk.

Legia wygrała w środę z broniącą trofeum Arką 2:1 i po raz dziewiętnasty wywalczyła Puchar Polski. Spotkanie obejrzało ponad 47 tysięcy widzów.

Zbigniew Boniek: nowy stadion Pogoni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich

podobne informacje

Puchar Polski: Legia Warszawa zmierzy się z liderem I ligi

Puchar Polski: Wigry Suwałki – Raków Częstochowa. Przekonujące zwycięstwo gości

Puchar Polski: dwie "bomby" Cafu. Pewna wygrana Legii

Puchar Polski: nieprzekonujące zwycięstwo i awans Lechii Gdańsk