Mutua Madrid Open 2018
1/4 finału
Arantxa Sanchez Vicario, La Caja Magica

Madryt: Bertens już w półfinale. Szarapowa nie zagra o tytuł

Kiki Bertens sprawiła kolejną niespodziankę podczas turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie. Holenderka 4:6, 6:2, 6:3 pokonała Marię Szarapową i awansowała do półfinału. Transmisje z turnieju w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Maria Szarapowa (fot. Getty)

WTA Madryt: Rosolska odpadła w ćwierćfinale debla

Bertens sprawiła sporą niespodziankę w drugiej rundzie, eliminując Dunkę Carolinę Wozniacki – mistrzynię Australian Open. W ćwierćfinale Holenderka odniosła kolejne zwycięstwo z utytułowaną tenisistką.

Spotkanie lepiej zaczęła jednak Szarapowa, która wygrała pierwszego seta 6:4. Była liderka rankingu singlistek i triumfatorka pięciu turniejów wielkoszlemowych w dalszej części meczu nie potrafiła jednak przeciwstawić się coraz lepiej grającej rywalce. Bertens, mimo drobnych problemów ze stawem skokowym, wygrała kolejne dwa sety 6:2, 6:3 i cały mecz 2:1.

W półfinale Mertens zagra z Francuzką Caroline Garcią, która 6:2, 6:3 pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro.

W czwartkowy wieczór, około 21.30, ostatni ćwierćfinał turnieju w Madrycie – Daria Kasatkina zagra z Petrą Kvitovą. Transmisja meczu na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Natomiast o 23.15 emisja w TVP Sport!

Ale wymiana już na samym początku meczu Wozniacki z Bertens!