tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dyrektor Williamsa: Kubica zapewnił nam podpowiedzi

Po ponad siedmiu latach Robert Kubica zaprezentował się podczas weekendu Grand Prix Formuły 1. Na torze Catalunya wziął udział w pierwszym treningu przed wyścigiem o GP Hiszpanii. Pomimo że uzyskał przedostatni, 19., czas, za postawę podziękował mu dyrektor techniczny teamu Williams – Paddy Lowe.
Robert Kubica (fot. Getty)

Robert Kubica: to był emocjonujący i trudny trening

– Po pierwsze chciałbym pogratulować Robertowi udziału w pierwszej oficjalnej sesji F1 od końca 2010 roku. Wykonał dziś znakomitą pracę i warto podkreślić jego determinację i charakter, jaki zobaczyliśmy przy okazji tego powrotu. Żałuję jedynie, że samochód, który daliśmy mu do dyspozycji podczas pierwszego treningu był ekstremalnie trudny do prowadzenia. Zapewnił nam bardzo przydatne podpowiedzi – powiedział Lowe.

– Ogólnie nie był to dobry dzień. Spodziewaliśmy się, że nie będzie to dla nas "mocny" tor ze względu na to, jak FW41 spisuje się w tym roku. Tempo było jednak gorsze, niż przewidywaliśmy. Udało się nam dokonać postępu pomiędzy pierwszą, a drugą sesją treningową i jestem pewien, że przez noc uda się poprawić jeszcze więcej, by znaleźć lepszy balans przed kwalifikacjami i wyścigiem – dodał.

Kierowcy Williamsa w obu piątkowych sesjach zajęli ostatnie miejsca w stawce. W pierwszym treningu Kubica wyprzedził Lance'a Strolla. Z kolei w drugim Kanadyjczyk wyprzedził Siergieja Sirotkina. Brytyjski team zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konktruktorów. Jedyne punkty za ósme miejsce w GP Azerbejdżanu wywalczył w Baku Stroll.

Niedzielny wyścig będzie piątym w tym sezonie F1. Wśród kierowców Lewis Hamilton wyprzedza o cztery punkty Sebastiana Vettela. Z kolei wśród konstruktorów Ferrari ma o cztery "oczka" więcej od Mercedesa.

Powrót po siedmiu latach. Kubica znów na torze w Hiszpanii

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica