John Carlson 7'28''
Philipp Grubauer
Braden Holtby

NHL: mocne otwarcie Capitals w batalii z Lightning

Tampa Bay Lightning, mimo gry u siebie, rozpoczęła niemrawo rywalizację w finale Konferencji Wschodniej z Washington Capitals. Już po dwóch tercjach goście z Waszyngtonu prowadzili czterema bramkami. Mimo ambitnej postawy gospodarzy w trzeciej tercji, skończyło się na 4:2 dla drużyny stołecznej.
Hokej na lodzie, NHL, finał Konferencji Wschodniej Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (skrót 1. meczu)
rrrrr

Gospodarze z zachodniego wybrzeża Florydy mieli duży problem z wejściem w to spotkanie. Na ich nieszczęście, przeciwnicy potrafili to wykorzystać. Pierwszego gola dla stołecznej drużyny strzelił Czech Mihal Kempny. Kiedy kibice powoli zaczęli wstawać z krzesełek, by ruszyć na przerwę, na trzy sekundy przed syreną kończącą pierwszą tercję do bramki Vasilevskiego trafił potężnym strzałem niezawodny Alexander Owieczkin.

Początek drugiej części także należał do Capitals, co zdobytą bramką udokumentował Kanadyjczyk Jay Beagle. Sytuacja dla zawodników Tampy zrobiła się beznadziejna, gdy na 4:0 dla Waszyngtonu podwyższył Duńczyk Lars Eller. W trzeciej odsłonie trochę otuchy w serca kibiców Błyskawic wlał kapitan - Steven Stamkos zdobywając bramkę na 1:4. Kiedy na siedem minut przed końcem meczu po raz drugi trafili Lightning, tym razem za sprawą gola Ondreja Palata, można było mieć nieco nadziei na dobry powrót gospodarzy do tego starcia. Tak się nie stało i Capitals wygrali 4:2.

Hokej na lodzie, NHL, finał Konferencji Wschodniej Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (1. mecz)