0
3
3

Kompromitacja Bayernu na koniec. "Lewy" bez gola

Borussia Dortmund i TSG Hoffenheim zapewniły sobie awans do Ligi Mistrzów, a VfL Wolfsburg – udział w barażach o utrzymanie w. 1. Bundeslidze. Po blisko 55 latach, z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnał się Hamburger SV. Nie popisał się też Bayern, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł. W 34. kolejce przegrał wysoko w Monachium z VfB Stuttgart. Był to pożegnalny mecz trenera Juppa Heynckesa.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Zwrot w sprawie "Lewego". Real Madryt wycofał się z transferu

Dziewięć meczów, 36 goli. Ostatnie 90 minut sezonu 2017/2018 było niezwykle emocjonujące i ostatecznie skończyło się paroma zaskakującymi rezultatami.

Pewny mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium mierzył się z VfB Stuttgart. Gospodarzom zależało jednak na zwycięstwie, bo zawodnicy chcieli godnie pożegnać trenera Juppa Heynckesa. Bawarczycy niespodziewanie jednak zostali rozbici 1:4 na własnym obiekcie po bardzo słabym spotkaniu w swoim wykonaniu.

Robert Lewandowski nie strzelił gola i generalnie zanotował kiepski występ. Asystował co prawda przy trafieniu Corentina Tolisso, ale poza tym był niewidoczny i nie zdołał powiększyć dorobku bramkowego. A pamiętać trzeba, że miał szansę, by w końcu przekroczyć barierę 30 ligowych goli w sezonie.

Po zaciętej rywalizacji awans do Ligi Mistrzów wywalczyli piłkarze Borussii Dortmund oraz TSG Hoffenheim, którzy dołączyli do wspomnianego Bayernu i Schalke 04. Co ciekawe, oba zespoły mierzyły się ze sobą w ostatniej kolejce – 3:1 zwyciężyli piłkarze Juliana Nagelsmanna. To oznacza, że ostatecznie mają tyle samo punktów co BVB i piąty Bayer Leverkusen. Zadecydował bilans bramkowy.

Hamburger SV grał w Bundeslidze nieprzerwanie od sezonu 1963/1964 i był jedynym niemieckim zespołem, który nie opuścił ani sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do teraz. Piłkarze z północy Niemiec wygrali co prawda 2:1 z Borussią Moenchengladbach, ale Wolfsburg pokonał 4:1 Koeln. Tym samym Wilki zagrają w barażach z Holstein Kiel, a hamburczycy mogą się już szykować do walki w 2. Bundeslidze.

W wyjściowych jedenastkach swoich zespołów zagrało dwóch Polaków – Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Marcin Kamiński wszedł na 20 minut w starciu z Bawarczykami, Jakub Błaszczykowski na 18 minut z Koeln. Rafał Gikiewicz (Freiburg) całe spotkanie spędził na ławce, zaś Paweł Olkowski (Koeln) i Bartosz Kapustka (Freiburg) – na trybunach.

W ostatnim meczu ze Stuttgartem "Lewy" gola nie zdobył, ale i tak został królem strzelców (fot. Getty Images)
W tym sezonie zdobył 29 bramek w 30 meczach (fot. Getty Images)
"Lewy" trafiał w tym sezonie ligowym średnio co 75 minut (fot. Getty Images)
Do jednego gola Polak dołożył jedną asystę (fot. Getty Images)
Lewandowski zakończył ten sezon jako 5. strzelec w historii Bayernu i 7. w historii Bundesligi (fot. Getty Images)
W ten sposób Lewandowski, wraz z kolegami, świętował mistrzostwo Niemice (fot. Getty Images)
W Walii Fabiański grał od czterech lat. Ten okres był dla niego udany. Czy będzie trwać nadal? (fot. Getty Images)