13'Gareth Bale
30'Gareth Bale
32'Isco
52'Achraf Hakimi
74'Sergi Gomez (sam.)
81'Toni Kroos

Koncert Realu na Bernabeu. Znakomita forma Bale'a

Piłkarze Celty Vigo nie stworzyli Realowi Madryt żadnych problemów w starciu na Santiago Bernabeu. Królewscy gładko zwyciężyli 6:0 (3:0) i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli La Liga.
Gareth Bale (fot. Getty Images)

Twarz zamiast herbu. Piękne pożegnanie klubowej legendy

Wielkimi krokami zbliża się finał Ligi Mistrzów w Kijowie – 26 maja Real zmierzy się z Liverpoolem (transmisja w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej). Mimo to Zinedine Zidane nie oszczędzał swoich piłkarzy. Francuz desygnował na plac najmocniejszy możliwy skład i szybko zebrał tego owoce.

Królewscy już po pół godzinie gry prowadzili 3:0 i w zasadzie mecz można było uznać za rozstrzygnięty. Pierwszego gola strzelił Gareth Bale, który uciekł obrońcom i, będąc sam na sam z bramkarzem, płaskim strzałem zdobył bramkę. Jeszcze efektowniej Walijczyk trafił kilkanaście minut później, gdy ograł rywala w bocznym sektorze i popisał się fantastycznym strzałem z dystansu.

Trzeciego gola gospodarze strzelili za sprawą Isco. Hiszpan postanowił wziąć przykład ze starszego kolegi – zwiódł przeciwnika i finezyjnym kopnięciem pokonał bramkarza. W 54. minucie Achraf Hakimi wykonał fantastyczny rajd, opanował zagraną z głębi pola piłkę i wykończył akcję.

Piąty gol padł po tym, jak Sergi Gomez pokonał własnego bramkarza. Tuż przed końcem rywali dobił Toni Kroos i Real zwyciężył tym samym aż 6:0. Na kolejkę przed końcem ma trzy punkty straty do Atletico Madryt oraz pięć przewagi nad Valencią.