64 Michal Wisniewski
  Kazimierz Moskal
  Michał Probierz

Znamy pierwszego spadkowicza. Piast na "musiku"

Sandecja Nowy Sącz przegrała z Cracovią 0:1 (0:1) i spadła z Lotto Ekstraklasy. O tym, która drużyna jako druga pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową zadecyduje ostatnia kolejka – o bezpieczne miejsce w bezpośrednim starciu zmierzą się Piast Gliwice i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Sandecja kontra Cracovia (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

KTO MISTRZEM POLSKI? SPRAWDŹ SCENARIUSZE

W zdecydowanie najlepszej sytuacji przed 36. serią spotkań była Lechia Gdańsk. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca, by zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie, nie mogła przegrać z Pogonią. Tak się stało – w Szczecinie padł remis 1:1 (1:1) i goście mogli odetchnąć z ulgą po ostatnim gwizdku sędziego.

W najgorszym humorze są z kolei piłkarze Sandecji. Beniaminek mimo kilku dobrych okazji (w tym rzut karny) przegrał w Mielcu z Cracovią 0:1 (0:1) i po rocznej przygodzie żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. A kto będzie drugim spadkowiczem? O tym zadecyduje ostatnia kolejka. Za tydzień Piast podejmie w Gliwicach Bruk-Bet i by zapewnić sobie utrzymanie będzie musiał wygrać.

To efekt sobotnich rozstrzygnięć. Piast przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3 (0:2), a "Słonie" pokonały przed własnymi kibicami Arkę Gdynia 2:1 (1:0). Gospodarze przegrywali od 20. minuty, ale tuż przed przerwą wyrównał Bartosz Śpiączka, a gola na wagę arcyważnych trzech punktów strzelił Vladislavs Gutkovskis. W nagrodę Bruk-Bet w ostatniej kolejce urządza remis.