Mutua Madrid Open 2018
Finał
Manolo Santana

Madryt: widowisko w finale. Kolejny triumf Kvitovej

Petra Kvitova po kapitalnym spotkaniu pokonała Kiki Bertens 7:6, 4:6, 6:3 w finale turnieju Premier Mandatory w Madrycie. Dla Czeszki to drugie z rzędu wygrane zawody – przed tygodniem była najlepsza w Pradze. Od poniedziałku zmagania w Rzymie – transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kvitova wyrzuciła rakietę. Dzika radość po wygranym punkcie
Petra Kvitova (fot. PAP/EPA)

NIESAMOWITA SERIA NADALA PRZERWANA

To było drugie spotkanie obu tenisistek – w pierwszym Kvitova oddała Bertens zaledwie jednego gema, wygrywając przed trzema laty na kortach Wimbledonu w niespełna 40 minut. W sobotę sam pierwszy set trwał grubo ponad godzinę, a całe spotkanie niespełna trzy.

Kibice byli świadkami niezwykle wyrównanego boju, w którym co chwilę główne bohaterki popisywały się przepięknymi zagraniami. Kilka efektownie wygranych punktów w tym meczu z pewnością będzie nominowanych do najładniejszego zagrania maja.

Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Kvitova, a kluczowy był ósmy gem trzeciego seta. Czeszka przełamała w nim rywalkę, odskoczyła na 5:3 i za chwilę przy swoim serwisie postawiła kropkę nad "i". Dla triumfatorki to jedenaste z rzędu wygrane spotkanie – przed tygodniem Kvitova była najlepsza przed własną publicznością w Pradze.