tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finał Challenge Cup: Perła Lublin – Rocasa Gran Canaria w TVP Sport, TVP Lublin, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin po zapewnieniu sobie mistrzostwa kraju i wywalczeniu w sobotę Pucharu Polski w niedzielę staną przed szansą na triumf w rozgrywkach Challenge Cup. Podejmą Rocasę Gran Canaria w rewanżowym spotkaniu finałowym. Transmisja w TVP Sport, TVP Lublin, SPORT.TVP.PL oraz aplikacji mobilnej od godz. 20:10.
Perła Lublin (fot. getty images)

Polski klub może znowu wygrać europejski puchar

W pierwszym pojedynku finału w Hiszpanii padł remis 22:22, co stawia lubelskie szczypiornistki w dogodnej sytuacji przed rewanżem.

Termin finału PP w Kaliszu, zaprogramowanego jako ważny element jubileuszowych obchodów stulecia piłki ręcznej w Polsce, niefortunnie zbiegł się z terminem wyznaczonym przez europejską federację na decydujące rozstrzygnięcia w kontynentalnych rozgrywkach i dlatego trudno było o jakieś zmiany. W sobotę Perła wygrała w Kaliszu z Pogonią Szczecin 34:25 i zaraz po tym meczu wróciła do odległego o 400 km Lublina.

W 2001 roku lubelska drużyna, wówczas występująca pod nazwą MKS Montex, triumfowała w Pucharze EHF (Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej).

Do tej pory polskie kluby w grach zespołowych szczycą się wywalczeniem pięciu głównych trofeów w europejskich pucharach, z czego trzy to zasługa siatkarzy i siatkarek, a dwa piłkarzy i piłkarek ręcznych. Najcenniejsze, równoznaczne z uzyskaniem statusu klubowego mistrza Starego Kontynentu, wywalczyli w 1978 roku siatkarze Płomienia Milowice, zdobywając Puchar Europy oraz szczypiorniści VIVE Tauron Kielce, którzy w 2016 roku zostali zwycięzcami Ligi Mistrzów.

Challenge Cup, finał MKS Perła Lublin – Rocasa Gran Canaria (mecz)
Challenge Cup: "Czapa" Gawlik i niezwykły gol Rosiak
Challenge Cup: Marta Gęga bohaterką. Gol na remis 8 sekund przed końcem meczu!

podobne informacje

Trener MKS Perła Lublin o nieudanym ataku na LM i kulejącym szkoleniu [WYWIAD]

Łukasz Achruk: mecze żony mnie stresują. Chcę, żeby grała jak najlepiej i wróciła w jednym kawałku [WYWIAD]

Robert Lis, trener mistrzyń Polski: ME? Niech kadra gra beznadziejnie, ale wygrywa [WYWIAD]

Puchar EHF kobiet: ES Besancon – MKS Perła Lublin 31:28: faza grupowa nie dla mistrzyń Polski